| ~AleXa~ a întrebat:

Urgent! Va rog raspundeti! straight faceFunditSSa. Explicati -mi pas cu pas cum sa imi fac o gaura in ureche? Si daca doare rau? ce sa fac ca sa nu ma doara? care e mai bine, sa imi fac singura sau sa ma duc la bijuterie si sa imi faca cu pistolul? si daca doare cand imi fac cu pistolul?

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Daca vrei sa iti faci singura trebuie sa tii cercelul macar cu o seara inainte de a face gaura inbibat in spirt.Inainte sa faci gaura freci urechea cu sare sau dai cu parfu sa amorteasca, apoi iei cercelul si impingi cu forta pana iese pe partea cealalta, numai ca trebuie sa ai forta mare ca sa o faci singura asa ca mai bine mergi sa iti faca cineva gaura.De durut n-o sa te doara tare

| aaaa12345 a răspuns:

Doare oleaca dar mai bine du-te la un medic

| soare a răspuns:

Mai bine la bijutyer ca nu te doare doar ca, costa bani

| TeREe a răspuns:

Simti doar o intepatur into secunda ti-a facut gaura mai bine du-te la bijutier acolo sa iti fac gaura si de acolo iti da un cercel care trebuie sa i ti 2 saptamani si daca te intepapa mai dai cu spirt pa langa urechea in care vrei sa iti faci gaura sau il invarti putin de tot dar sa nul scaoti ca dac nul ti 2 saptamani iti coace ureche si te infecrezi