| RAY a întrebat:

Ati avut vreodata presimtirea ca urmeaza sa muriti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.E semn ca din ce in ce mai muta lume sufera de inceput de anxietate care se manifesta printr-o stare de nesiguranta.Din cauza acelei stari de nesiguranta credem ca o sa murim, simtim moartea mai...prezenta.Eu insumi am experimentat asa ceva, dar eram asa de rau incat incepusem sa am si halucinatii. Bineinteles ca s-a rezolvat cu medicamente si o luna de internare.
Vreau sa spun ca aceasta afectiue e din ce in ce mai prezenta din cauz stresului impus.Da, impus de tot ce vedem la tv si din cauza nivelului scazut de trai care implica probleme in familie. Cineva mi-a spus ca si din toate porcariile care se bag in alimente.Deci cineva ne vrea stresati,ne vrea fricosi,ne vrea sa tremuram ca cineva sau ceva ne va provoca moartea, ca moartea e prezenta si numai gandul la ea ne doboara.
Netratata sau lasand de azi pe maine cum am facut eu, acea presimtire se amplifica, nimeni din familie nu te crede si nu accepta ca esti afectat, acea presimtire se agraveaza dand in halucinatii.Bine de la caz la ca,eu avand si probleme de familie si grijile zilnice din cauza facturilor care nu le puteam achita,sperieturi din partea celor ce nu ma intellgeau ca nu pot achita in termen factura,sperieturi cu „va luam casa" etc, aceste probleme facand sa izbucneasca certuri dramatice in familie, nervi, stres ajungi sa dai in halucinatii ce numai la spitalul de psihiatrie drogat acolo se rezolva.
Daca mergi la medic iti spun ca nu ai njimic dupa analizele de rigoare, deoarece, drept mi-a spus un medic nu exista tratament pentru asat ci doar calmante care luindu-le mult timp devii dependent.TU singur esti medicul in astfel de situatie. Ajutorul familiei si intelegere din partea ei. Intr-un cuvant LINISTE SUFLETEASCA.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si eu am halucinati cateodata, lucru intr-un mediu mai ciudat adica merg pe la domiciliu acasa la oamenii, cateodata am senzatia ca vor sa imi faca rau

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Frica aia, anxietate se numeste. Teama ca vor sa iti faca rau.Eu zic sa mergi sa povestesti unui, atentie, psihiatru, nu psiholog.pentru ca e boala sufletului si sufletul sta in cap nu in piept sau burta cum cred unii.Numai sa povestesti asta unui medic.Nu de alta dar sa nu se agraveze treaba.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dezamagirile amice imi creaza paranoia, dar las ca daca dau peste una sincera imi trece in anul 3000, deja mam pregatit

13 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu tin minte, dar presimtirea ca o sa traiesc vesnic, da. crying

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Sa inteleg ca asta e ceva de rau sa traiesti vesnic?

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Pentru mine da, si 30 de ani e mult timp, desi sunt tot o veselie, daca m-ai vedea zilnic, ai crede ca sunt dusa cu pluta, deci nu e vreo depresie.

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Ma bucur, in sfarsit vad si eu persoane fericite si pe TPU, fiecare e nebun in felu lui asa se spune

| Doub a răspuns:

Da, de multe ori.straight face

| fadnox a răspuns:

Pff, da...dar dupa cum se observa nu s-a mai intamplat

| a3e6u9 a răspuns:

Da, când am văzut un camion venind direct spre mine cu viteză mare am avut presimțirea că urmează să mor. happy

| TheCuteOne a răspuns:

Nu.Dar sunt conștientă că voi muri o dată și o dată.

| djphilosoph a răspuns:

Http://ro.m.wikipedia.org/wiki/Anxietate
E INSOTITA 90% DIN CAZURI DE TEAMA/PRESIMTIREA CA MOARTEA V-A "SOSI"