| anonim_4396 a întrebat:

"V-ati folosit vreodata de prostia oamenilor din jurul vostru?"

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Niciodată nu aș face așa ceva.
Pa, pa.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Cred ca e pacat sa facem acest lucru'.
Insa depinde ce ce prostie este vorbalaughingDaca se pune problema pe "bagatu' cu palnia" si "neantelesu' " pai e clar...

| Parintele a răspuns:

Desigur. Nu ratez nici o ocazie ca sa castig cate ceva de pe urma prostiei celorlalti.

| HBK a răspuns:

Oricat de inapti ar parea multi din jur, eu am zis sa nu profit in nici un fel de ei, oricum ar fi.Asa cum sunt ei dati pe lumea asta, trebuiesc tratati ca atare.

| MidnightLady a răspuns:

Sincer, da. Uneori era atat de multa, sau poate atat de diferita de-a mea, incat n-am avut de ales.

| Orannginna a răspuns:

Nu si nu mi se pare ca ar trebui sa o fac. Fiecare cu cat poate. happy

| zalisa a răspuns:

Nu, nu m-am folosit, dar daca as fi facut-o, cred ca as fi avut de castigat.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

M-am folosit mai mult de naivitatea oamenilor decat de prostia lor.

| betti a răspuns:

Nu, si nici nu e frumos si nici crestineste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pentru ca ar trebui sa-mi incalc unele promisiuni, intrebarea e frumos formulata, eu as intreba daca ati fost sarlatani cu persoanele din jur... e aceeasi chestie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hm, trebuie sa fiu sincera si sa recunosc ca am mai facut asta uneori. Scopul? Pentru a iesi in evidenta, neglijand faptul ca un destept printre prosti, este de cele mai multe ori, unul de-al lor. Am mai gresit si prin faptul ca un om cu capu` pe umeri m-ar cataloga dupa istetimea mea in comparatie cu prostia celorlalti.

| Ronin a răspuns:

Depinde de tipul de prostie (pentru ca si ea e de mai multe feluri).