| FrumusicaSufletista a întrebat:

V-ati gindit vreodata care este rostul vostru pe acest pamint, de ce?

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca scopul este sa traiesti viata

| Drimmero a răspuns:

Viata trebuie traita, viata aici pe pamant este limitata, trebuie sa profiti la maxim de orice oportunitate care iti favorizeaza tie viata. Cine mai sta sa-si puna intrebari?

| FrumusicaSufletista explică (pentru Drimmero):

Da sigur ca trebuie trăită și nu abandonată
la orice greutate. Apropo eu sunt cea care mai pune întrebărihappy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

M-am gandit cand era sa mor de 3 ori. Din moment ce sunt in viata cred ca am un scophee hee

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

Cînd aveai să mori?

| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Pai ti-am mai zis, nu?

| OldSoul a răspuns:

Da, sa ajut la crearea unei lumii mai bune.

| FrumusicaSufletista explică (pentru OldSoul):

Sper ca și o să reușești

| OldSoul a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Cel putin incercwinking

| J0B0MAT a răspuns:

Da,de multe ori.Pentru că sunt curioasă şi pentru că de multe ori caut să înţeleg diverse lucruri/aspecte care mă interesează.

| FrumusicaSufletista explică (pentru J0B0MAT):

Și l-ai gasit?

| J0B0MAT a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Să experimentez diverse lucruri care mă fac să mă simt fericită.

| Deaad a răspuns:

Rostul fiecarui om pe Pamant este sa isi traiasca viata.
Nu are nimeni o misiune secreta pe care trebuie sa o indeplineasca.

| FrumusicaSufletista explică (pentru Deaad):

Pai da, dar nu tot trebuie să avem un scop?

| Deaad a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Ti-am raspuns la intrebarea asta.

| FrumusicaSufletista explică (pentru Deaad):

Bravo

| Cameliapantiru a răspuns:

Pentru mine, rostul meu pe acest oamant e sa fac cat mai multi oameni fericiti, sa ajut cat de mult pot, sa protejez mediul inconjurator, natura si animalele, sa fiu cat mai buna in profesia mea, sa lucrez cu drag si pasiune si sa-mi ajut elevii sa devina oameni competenti si competitive, cu spirit critic si valori morale, ce stiu sa pretuiasca binele, adevarul si frumosul, sa ma informez cat mai mult, sa citesc cat mai mult, sa cunosc cat mai mult, sa imi imbogatesc in permanenta mintea si inima, sa ma cultiv si sa fiu o persoana buna, amabila, prietenoasa, draguta si empatica.

| AdrianVoicu a răspuns:

Nee'a,nu ma mai obosesc de mult cu astfel de intrebari, eu doar imi traiesc viata

| FrumusicaSufletista explică (pentru AdrianVoicu):

Wow,mai sunt persoane care au aceeași întrebare, aceliași dubii?

| AdrianVoicu a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Da,toti la un moment dat in viata noastra ne punem astfel de intrebari

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Sa imi traiesc viata, pentru ca e frumoasa si merita traita.

| FrumusicaSufletista explică (pentru Năstasă_Iulian_1993):

Așa să o a tii în continuare, îmi place atitudinea ta, bravo

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Multumesc

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=XPFwoAgcdGA

Scopul vietii e sa iL glorificam pe Dumnezeu prin Hristos :)

| FrumusicaSufletista explică (pentru ἶῆfἶῆἶƮყ):

Sigur,e scopul oricărui creștin, credhappy

| micutza186 a răspuns:

Mda cred ca rolul fiecărui in viata ni-l construim siguri noi devenim ceea ce dorim pentru ceea ce muncim multi spun ca rolul fiecărui este de a face bine sau de a ajuta oameni nu sunt de-acord cu aceasta părere si as spune ca rolul fiecărui este diferit dacă toţi oamenii ar avea rolul de a face bine viata noastră ar fi lipsita de emotii