| anonim_4396 a întrebat:

V-ați simți bine să aflați că tipul cu care ați ajuns să ieşiți a avut nevoie de sfaturi de agățat de la cineva ca să se bage în seamă mai demult cu una sau chiar cu voi?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sincera sa fiu, asta ar trebui sa ramana secretul baiatului, ca nu-i chiar placut pentru el, sa se puna intr-o lumina vulnerabila si sa se prezinte ca un prost sau incompetent, care a fost ajutat de altii.
Cel putin asa ar face un barbat cu putin orgoliu si mandrie in el.

| Drimmero a răspuns:

Adica vrei sa zici ca nu apreciezi deloc ca omul isi facea antrenamentul si s-a nimerit sa ii apari in raza? prinde experienta si el...

Lasand gluma la o parte, mi se pare penibil sa te invete altii sa agati si ce sa zici, e ca si cum tu n-ai cap sa le gandesti, nu stii sa iti folosesti naturaletea, asta una la mana, iar doi la mana mi se pare amuzant cum ei considera femeile ca fiind efectiv niste 'ceva' ce nu le-ar duce capul sa fie cucerite cu 2 replici. Regula numarul 1 la agatat e faptul ca trebuie sa iei in calcul refuzul si sa fii constient ca nu poti atrage orice femeie, pur si simplu nu poti reprezenta idealul uneia si nu exista compatibilitate, fiind si ele foarte diferite, poate atragi un anumit tip de femei iar alt tip la care te arunci nu poti atrage, aia e.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu cine mai foloseste expresia "agatat". Daca s-ar ajunge sa fie intr-o relatie cu cineva persoana respectiva... probabil nu ar trebui sa mai conteze asta.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Nu mă refeream la relație,ar fi sau,cel puțin, ar trebui să fie, după părerea mea, dezamăgitor pentru o tipă să ajungă până acolo cu un astfel de individ.Mă refeream la perioada de început, când cei doi doar vorbesc şi se întâlnesc ca să se cunoască mai bine.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

În principiu dacă tipul ăla și cu tine nu vă cunoașteți și nu ați interacționat niciodată, atunci este și normal să aibă nevoie de o vorbă de la un prieten comun ( al amândurora ) sau chiar de intervenția acestuia pentru a vă face cunoștință. Ție nu ți se pare normal?! Altfel voi cam aveți obiceiul să dați cu jet instant în momentul în care nu cunoașteți personal un individ sau nu aveți prieteni comuni. E ca și cum ai râde de cineva că a căutat sfatul unui HR Generalist în vederea susținerii unui interviu la o companie.

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Nu la asta m-am referit.M-am referit la replici de agățat şi alte rahaturi, să-l învețe un amic care e "expert" ce şi cum să facă ca să ajungă la mine.Mi se pare penibil.

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi dacă tu în primă fază te-ai lăsat "cucerită" de replici de agățat, atunci cam meriți un astfel de individ.

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Bine,nu ar fi corect să le numesc replici de agățat pentru că alea sunt toate grețoase şi penibile şi i-aş da jet imediat ce ar vomita aşa ceva în fața mea, dar mă refeream la genul de replici "normale", de bun simț, la genul de abordare care nu-ți trezeşte suspiciuni chiar dacă ştiu că e destul de improbabil să fie atât de bun, să aibă pe cineva care să-l învețe atât de bine ce şi cum să mintă încât să nu-mi dau seama şi să mă "cucerească".

| LoveSleep a răspuns:

Conteaza? Nu s-a nascut niciunul cu "vrajeala" in el. Toti am invatat de la cineva.

| Lukasssz a răspuns:

Apreciaza-l!

| Cheo0S a răspuns:

Asta tine de carisma.
Sunt sigur ca nimeni nu s-ar simti bine sa stie asta. Dar nimeni nu e atat de special sau nu ar trebui sa se creada asa special incat sa creada ca e singura persoana care ii sa zis asta.
Sau daca un tip/ tipa e dragut/a cu tine crezi ca esti singura persoana? Eu nu cred. Deci ma astept la orice.

Poate e de prost gust dar sunt niste chestii general valabile.
Cele Mai bune sfaturi sunt cu ce sa nu faci decat ce sa-i spui sa o aduci/il aduci in pat.

| 19flo79 a răspuns:

Probabil poti aprecia ca a facut eforturi sa te cunoasca happy
Nu consider ca este o problema daca e serios si daca nu are intentii ascunse

| nevermatch a răspuns:

Daca a luat sfaturi de la pickup artisti, care te invata mizerii de genul ''cum sa manipulezi femei'', as simti ca am iesit cu cel mai mare ratat si dobitoc. Mi-as regandi toata viata ca sa aflu cum am ajuns in punctul de a atrage o persoana atat de josnica. Pentru ca astia nu trag la oricine. De obicei cauta persoane vulnerabile, cu profil de victima.