| Drimmero a întrebat:

Va considerati o persoana ghinionista sau una norocoasa? De ce?

110 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, pentru ca (,) coincidentele nu sunt superstitii, precum norocul si ghinionul.

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Ceva de genu'... Nu stiu ce naiba am, de la un timp ma simt naspa, realizez ca se cam duce totul naibii si singurul lucru pe care-l pot face este sa stau si sa privesc.
Dar nu mai conteaza, nu stau sa ma vait.

| Teffan a răspuns:

Nu ma consider niciuna, nu suport termenii astia.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Ghinionista rau de tot. Nu am avut si eu parte de noroc niciodata.

| HadesSs a răspuns:

Sa te consideri norocos cand te plimbi prin parc si gasesti 100 de ron pe jos? Sau sa te consideri ghinionist cand faci pana la masina?

| Drimmero explică (pentru Teffan):

Mare hater te-ai facut ))))

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Pana acum erai inchisa in propria cochilie si nu vedeai cum arata viata in esenta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Am fost infasurata intr-un cocon al sufletului, a venit timpul metamorfozei.

| Doub a răspuns:

Amm norocul scris in fruntee, norocul meeeu

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Bwhahahaha

| Drimmero explică (pentru Doub):

Scrie Doub pe fruntea ta? Iar peste numele asta scrie 'noroc'?

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Hmmm. Norocoasa sau ghinionista laughing. Stii, sunt momente in viata cand pur si simplu ai " noroc chior" dar si momente in care acesta lipseste cu desavarsire. Daca voi castiga la loto atunci sigur sunt o persoana norocoasa, dar inca n-am pus nici un bilet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, tind spre "ghinionista", dar mai sunt si momente in care sunt norocoasa.

| 00LUNA00 a răspuns:

Mă consider o persoană norocoasă.
"De ce?"'-Am ajuns la această concluzie, deoarece în aproximativ toate momentele din viata mea lucrurile s-au aliniat în favoarea mea.

| AndreiWeisz a răspuns:

Norocos, dar nu stiu de ce. Toti imi zic mereu ca am bulan, fie ca e la vreun examen cand pica chiar ce stiu, fie ca imi pica profi ca lumea, fie ca mai mereu castig cand jucam carti etc laughing

| Drimmero explică (pentru ռօCօოოεռէ):

Baga un bilet,, poate ai sansa ta sa iei lozul cel mare, ai sansa ta, joac-o pana la capat, parerea mea.

| Drimmero explică (pentru 00LUNA00):

E bine atunci daca lucrurile s-au aliniat pentru tine,, e bine de stiut ca ai norocul scris in frunte.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Stii cum se zice, mai rasare si soarele pe strada ta cateodata,, niciodata dupa furtuna nu mai vine a 2-a, ci soarele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

La mine a venit si a 2-a...si a 3-a...a 4-a


In fata soarelui meu s-a asezat un nor.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Da-l de acolo, pui un ventilator gigantic si il inlaturezi din fata peisajului, iar in loc de ploaie, ai si tu primavara, sau vara, dupa cum iti pofesti inima.

| AppleFanBoy a răspuns:

In viata asta nu am avut parte de noroc. Nici nu exista noroc, norocul ti-l faci tu singur. Cate am mai patit, credeam ca efectiv cineva mi-a pus gand rau, eram la un pas de depresie, totul nu mai avea sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Teoretic, iubesc ploaia si urasc caldurahee hee stii destul de bine ^^

N-am de unde sa fac rost de acel ventilator. A fost editie limitata

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Pai d-aia nu mai pleaca norul ala, ti-ai acceptat deja 'soarta', pune piciorul in prag si fa-ti caldura, adu-ti si singura primavara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mai pleaca fiindca e la fel de idiot ca mine si s-a atasat de mine.


Are grija sa nu fac insolatie.

| suntsuper a răspuns:

Norocoasa

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Tu asa esti mereu, nemultumita?

| Drimmero explică (pentru suntsuper):

E bine, scurt si la obiect))))

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Era o poza,in care era un sarac si un bogat si apoi ca in mormant is egali. Da' dar una e sa ai o viata plina de bunatati,sa poti sa traisti mai mult pentru ca iti permiti, si numele tau sa fie amintit, si alta e sa mori sarac, suferind si probabil nimeni sa nu-si aminteasca de tine.
Oricat de mult am nega, am fii ipocriti sa zicem ca banii nu sunt cel mai important lucru.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Drimmero):

" dar am si eu o intrebare pentru tine, copiii care se nasc bolnavi si saraci si-o fac cu mana lor? asta e doar unul din exemplele ce mi-au venit in cap."
bine punctat! dar pentru explicatii pe 'nteles sunt necesare dialoguri de multe-multe-multe ore

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Nu exista haos/hazard; doar aspecte inca neintelese! esti rod al hazardului? sigur nu! parintii si conceperea ta sunt elemente fixe si determinabile in timp si spatiu. pentru restul : trebuie doar sa accepti ca ai multe de invatat cum sa le poti intelege.winking laughing tongue

Întrebări similare