| Drimmero a întrebat:

Va considerati o persoana ghinionista sau una norocoasa? De ce?

110 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, pentru ca (,) coincidentele nu sunt superstitii, precum norocul si ghinionul.

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Ceva de genu'... Nu stiu ce naiba am, de la un timp ma simt naspa, realizez ca se cam duce totul naibii si singurul lucru pe care-l pot face este sa stau si sa privesc.
Dar nu mai conteaza, nu stau sa ma vait.

| Teffan a răspuns:

Nu ma consider niciuna, nu suport termenii astia.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Ghinionista rau de tot. Nu am avut si eu parte de noroc niciodata.

| HadesSs a răspuns:

Sa te consideri norocos cand te plimbi prin parc si gasesti 100 de ron pe jos? Sau sa te consideri ghinionist cand faci pana la masina?

| Drimmero explică (pentru Teffan):

Mare hater te-ai facut ))))

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Pana acum erai inchisa in propria cochilie si nu vedeai cum arata viata in esenta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Am fost infasurata intr-un cocon al sufletului, a venit timpul metamorfozei.

| Doub a răspuns:

Amm norocul scris in fruntee, norocul meeeu

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Bwhahahaha

| Drimmero explică (pentru Doub):

Scrie Doub pe fruntea ta? Iar peste numele asta scrie 'noroc'?

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Hmmm. Norocoasa sau ghinionista laughing. Stii, sunt momente in viata cand pur si simplu ai " noroc chior" dar si momente in care acesta lipseste cu desavarsire. Daca voi castiga la loto atunci sigur sunt o persoana norocoasa, dar inca n-am pus nici un bilet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, tind spre "ghinionista", dar mai sunt si momente in care sunt norocoasa.

| 00LUNA00 a răspuns:

Mă consider o persoană norocoasă.
"De ce?"'-Am ajuns la această concluzie, deoarece în aproximativ toate momentele din viata mea lucrurile s-au aliniat în favoarea mea.

| AndreiWeisz a răspuns:

Norocos, dar nu stiu de ce. Toti imi zic mereu ca am bulan, fie ca e la vreun examen cand pica chiar ce stiu, fie ca imi pica profi ca lumea, fie ca mai mereu castig cand jucam carti etc laughing

| Drimmero explică (pentru ռօCօოოεռէ):

Baga un bilet,, poate ai sansa ta sa iei lozul cel mare, ai sansa ta, joac-o pana la capat, parerea mea.

| Drimmero explică (pentru 00LUNA00):

E bine atunci daca lucrurile s-au aliniat pentru tine,, e bine de stiut ca ai norocul scris in frunte.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Stii cum se zice, mai rasare si soarele pe strada ta cateodata,, niciodata dupa furtuna nu mai vine a 2-a, ci soarele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

La mine a venit si a 2-a...si a 3-a...a 4-a

In fata soarelui meu s-a asezat un nor.

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Da-l de acolo, pui un ventilator gigantic si il inlaturezi din fata peisajului, iar in loc de ploaie, ai si tu primavara, sau vara, dupa cum iti pofesti inima.

In viata asta nu am avut parte de noroc. Nici nu exista noroc, norocul ti-l faci tu singur. Cate am mai patit, credeam ca efectiv cineva mi-a pus gand rau, eram la un pas de depresie, totul nu mai avea sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Teoretic, iubesc ploaia si urasc caldurahee hee stii destul de bine ^^

N-am de unde sa fac rost de acel ventilator. A fost editie limitata

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Pai d-aia nu mai pleaca norul ala, ti-ai acceptat deja 'soarta', pune piciorul in prag si fa-ti caldura, adu-ti si singura primavara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mai pleaca fiindca e la fel de idiot ca mine si s-a atasat de mine.

Are grija sa nu fac insolatie.

| suntsuper a răspuns:

Norocoasa

| Drimmero explică (pentru anonim_4396):

Tu asa esti mereu, nemultumita?

| Drimmero explică (pentru suntsuper):

E bine, scurt si la obiect))))

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Drimmero):

Era o poza,in care era un sarac si un bogat si apoi ca in mormant is egali. Da' dar una e sa ai o viata plina de bunatati,sa poti sa traisti mai mult pentru ca iti permiti, si numele tau sa fie amintit, si alta e sa mori sarac, suferind si probabil nimeni sa nu-si aminteasca de tine.
Oricat de mult am nega, am fii ipocriti sa zicem ca banii nu sunt cel mai important lucru.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Drimmero):

" dar am si eu o intrebare pentru tine, copiii care se nasc bolnavi si saraci si-o fac cu mana lor? asta e doar unul din exemplele ce mi-au venit in cap."
bine punctat! dar pentru explicatii pe 'nteles sunt necesare dialoguri de multe-multe-multe ore

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RAY):

Nu exista haos/hazard; doar aspecte inca neintelese! esti rod al hazardului? sigur nu! parintii si conceperea ta sunt elemente fixe si determinabile in timp si spatiu. pentru restul : trebuie doar sa accepti ca ai multe de invatat cum sa le poti intelege.winking laughing tongue