| anonim_4396 a întrebat:

Vă este dor de iarnă? De zăpadă de bătaie cu bulgări si om de zăpadă? Ce tare plouă acum afară, după ploile astea vin ninsorile, vă bucurati?

Răspuns Câştigător
| Florentina9210 a răspuns:

Da, ploua. De abia astept sa vina zapada, sa ma tavalesc in ea, sa fac ingerasi de zapada.

22 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Trebuie sa ne bucuram de fiecare clipa si de fiecare anotimp!
Imi este dor de acele vremuri cand noi chiar ne-am bucurat cu adevarat si ne-am trait copilaria la maxim!
Astazi, nu prea se mai vede asa ceva.
Asta e, a aparut tehnologia...
O zi buna happy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Imi e dor de caramele cipi sad

| IsabelaIssa a răspuns:

Imi place fiecare anotimp, pentru ca fiecare are frumusetea lui aparte.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, imi este dor de iarna, nu am vazut zapada de aproape 20 de ani!

| Drimmero a răspuns:

Prefer primavara si vara,, alea sunt nr.1!

| J0B0MAT a răspuns:

Îmi este dor de vară.

| Mayhem666 a răspuns:

Vreau sa fie vara, imi e dor de vara.

| untu a răspuns:

Nu ne bucuram ca este nenorocire peste tot in tara! Iarna a venit brusc si pe neasteptate! Nu suntem pregatiti pentru asa ceva! Bate vantul puternic, e furtuna si vijelie si ninge viscolit! Nu imi plac asta! Imi e dor de aceea ninsoare a ceea linistita cu fulgi mici sau mari in preajma Sarbatorilor de Craciun! Imi doresc sa ne dea bunul Dumnezeu o iarna blanda si linistita!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine nu o sa ninga deci n-am de ce sa ma bucur. Nu m-as mira daca ar fi foarte cald in luna decembrie. laughing

| August99 a răspuns:

De cativa ani nu a mai fost o ninsoare calumea ca atunci cand eram mici. Pacat imi este dor sa merg cu sania

| Andreeaioan115 a răspuns:

Da imi este foarte dor de iarna, vreau mai repede iarna, ador acest anotimp

| mnbvf a răspuns:

Îmi place mult mai mult ploaia.

| Fumiko a răspuns:

Vaai abia astept, si da mie foarte dor de toate, dar din pacate pe la noi nu prea mai exista iarna cu zapada.

| IoanaIonuca a răspuns:

Nu stiu cum e la restul, dar la mine e deja zapada destula. Si mai si ninge incontinu, mi-ar placea sa fie asa si de Craciun. De cativa ani buni nu a mai fost iarna "ca lumea".

| TheLovelyGhost a răspuns:

M-as mira sa ninga, sper sa nu fie doar un zvon...

| MinionDodo a răspuns:

Mie 'mi dor de viarna sad

| Devilady a răspuns:

Normal ca imi este dor. Sper sa ninga bine anul asta, nu ca anul trecut.Mi-e dor de iernile din copilărie cand ma bulgaream, cand faceam oameni de zapada si-l asteptam pe mos craciun.Mi-e dor de zapezile alea prin care abia puteai sa mergi, de atmosfera specifica iernii.Eu sper ca anul asta vom avea zapada.M-am cam saturat de ploi si de furtuni.

| Catlyn88 a răspuns:

Abia astept zapada!

| Gabriela11elena10balota2004 a răspuns:

Mi.e îmi place doar când vine Moș Crăciun.