| Betty18 a întrebat:

va fost furat ceva vreodata? ati aflat cine era hotul? eu am avut o experienta neplacuta:mi-a disparut un inel, un lant, sume de bani pana intr-un milion, telefonul chiar si deodorante, sprayuri, parfumuri.cand au disparut obiectele de aur de-alungul mai multor ani nu ne-am dat seama cine ar fi putut fi, dar mai tarziu punand lucrurile cap la cap am avut banuieli, iar la ultimul furt atunci a luat cel mai mult acea fata a vecinei noastre si prietena foarte buna de familie, 2 milioane.pana la urma a inapoiat acei bani; la inceput nu si-a recunoscut fapta, apoi mama a plecat,,, a discutat" mama ei cu ei si peste vreo ora a venit sa inapoieze banii.si mamei acelei fete ii disparuse sume importante din casabig grinera o pretena de familie apropiata, de foarte multe ori statea si singura acasa, nu ne ferea de ea sau de mama ei cand punea mama banii undeva. avea libera trecere la fel si eu cu mama la acea familie.
de 5 ani incoace fata nu a mai calcat aici si nu a mai disparut nici macar un fir de ata din casabig grinmama mea si mama fetei sunt si acum prietene, daca chiar considera ca fata ei e nevinovata nu mai ramaneau prietenehee hee
dupa ce mi-a fost furat telefonul mama sfatuita de bunica s-a dus la un preot catolic a dat niste bani ca sa afle hotul.si dupa mai multe luni am aflat exact hotul avand si dovezi laughing
povestiti-mi si mie experientele voastrebig grin

Răspuns Câştigător
| unicka a răspuns:

Pai mie cea mai buna prietena vecina cu mine imi fura in repetate randuri bani si nu sume mici din alea mai mari laughing, am tacut cat am tacut si la un moment dat i-am spus ca imi disparuse cheia de la apartament si ea stia unde tin banii si actiona in lipsa mea, vazand ca am aflat nu a mai venea pe la mine si nici bani nu mi-au mai disparut.
Faza crunta e ca l-a oprit si pe sotul meu si i-a spus inainte de ai spune eu lui ca nu e ea cea care fura
Chestia cu furatul a durat vreo 2 ani si am prins-o odata dar am tacut am asteptat sa vad daca chiar ea este.De atunci nu mai am incredere in nimeni

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu mi s-au furat bani sau alte valori niciodata pentru ca sunt extrem de atenta pe unde ii pun si verific periodic locul unde i-am le-am pus pentru a ma asigura ca totul e in regulahee hee

| Vizitiul a răspuns:

Nu mi-a fost furat nimic material, de multe ori mi-a fost furata dreptatea.

Abh
| Abh a răspuns:

Apropo de ce ziceati mai inainte, probabil ca femeile acelea care v-au furat erau cleptomane. Cleptomania este impulsul de a fura obiecte, fara o motivatie anume, se intalneste mai ales la femei, se poate datora stresului si se pare ca isi are originea in copilaria bolnavului.

| tyana a răspuns:

Eu am avut o experienta neplacuta cu sotia verisorului meu.Sincer a fost un soc pentru ca nu ma asteptam, ambii sunt intelectuali si mereu am crezut ca astfel de lucruri sunt facute doar de o anumita categorie sociala. Mi-a disparut o suma de bani dupa ce au au fost in vizita(chiar dupa nunta lor). Am crezut initial ca i-am pierdut apoi matusii mele i-au disparut cateva bijuterii tot dupa vizita lor.Nu i-am spus verisorului meu nimic, si-a dat seama singur dupa cateva luni cand au inceput acuzatiile din partea celor pe care ii "vizitau". Intre timp au si divortat dar a fost o situatie jnanta pentru toata lumea pentru ca parea o fiinta dulce si blanda nefiind in stare de nimic rau.

| Betty18 explică:

Mariuca tot ce am furat au fost dulciurile pentru pom din casa sau marunteii care ii mai gaseam prin haina mameilaughingcand imi era pofta de ceva bun ma duceam si luam din locul in care stiam ca le ascundea tongue

| RainDrop a răspuns:

Cu totii furam, da nu mi sa furat nimic, eu cand eram mic mergeam la un prieten si ii luam dulciurile laughing

| ilovemusic a răspuns:

Mie nu mi-a fost furat cred, adica eu am uitat multe lucruri pe la scoala din clasa 1 pana prin clasa a 5-6:haine bune:geaca de blugi, treninguri, umbrele am lasta nu stiu catelaughing si blocul de desen odata mama ce desene frumoasa aveam si de atunci m-am invatat si mereu imi verific bancatongue.

| fluturasul a răspuns:

Cu toti furam sau am furat. Toti am furat ceva. Nu ti s-a intamplat niciodata sa furi nici cand ai fost mica pentru ca iti placea mai multa jucaria nuei fete de cat a ta, sau sa furi prietenul alteia, sau sa furi vorbele cuiva pentru ca ti se par interenate. Cu totii furam. Cat despre experiente, spre fericirea mea nu am avut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat sa fiu furata. De curand au fost niste siruri de spargeri si mi-au luat telefonul impreuna cu niste bani din portofel in timp ce eram in casa in baie. Sunt sigura ca ori am fost filata ori niste cunoscuti deoarece s-0a intamplat exact cand a plecat fratele meu la munte taikmiu la munca iar mama doar ce plecase in italia.cam ciudat nu? exact cand se stia ca sunt singura in casa in timp ce faceam baie sa mi se intample sas fiu furata. portofelul a ramas acolo, doar banii au fost sustrasi. Orcum de fiecare data cand am fost atatacata sau furata acele persoane erau de etnie ROMA, cu riscul de a se simti cineva jignit asta se intampla in jurul meu si in anturajele mele patite. De precizat ca dupa o luna cand am mers intr-o vineri in club tatal meu a simtit cheia in poarta la 3 noaptea si cand s-a uitat pe geam a vazut ca intra cineva cu mulllte fuste a recunoscut ca era "roma" fiinta aceea care a incercat din nou sa sparga casa, ar fi actionat daca nu ar fi vazut o masina scumpa parcata la colt de strada din nefericire avea luminile stinse si nu a putut lua numarul, a aprins in graba luminile iar individa a fugit. stiu de faza cu chematul politiei am chemat in alte situatii politia pentru amprente etc dar tot nu au gasit nimic pentru ca nu se ocupa serios de aceste cazuri. nu prea avem specialisti in acest domeniu. Sunt asa de suparata probabil pentru ca am fost calcata de hoti de prea multe ori desi au fost luate masuri de precautie. Sa nu mai zic cand tatal meu a fost atacat cand eram mici ca sa fie buzunarit tot de niste "rromi" si l-au trantit pe fratele meu din carucior la un an asa ca sa il intimideze pe tatal meu apoi s-au urcat pe el sa il buzunareasca in plin centru. logic ca nimeni nu a luat atitudine dar eram fericita ca era fratele meu in viata. cred ca mai bine ma opresc dar am mai patit-o tot din cauza acestei rase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua
Pot spune ca si patania mea este similara cu a ta, deosebirea fiind ca eu nu am recuperat bijuteriile si nu stiu cum sa-l demasc pe hot fiindu-mi nepot, tatal sau este frate cu sotul meu.Eu in acest moment am grave probleme cu sotul meu ma face pe mine hoata.