| AvalohAlyn a întrebat:

Va plac microbuzele că mijloc de transport urban?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tramvai sau autobuz-troleu prefer

| Celcestietot a răspuns:

Microbuzul are un numar redus de locuri, nu imi plac acele usi, iar de tavan, de cele mai multe ori dai cu capul, pentru ca majoritatea soferilor se cred in Furios si iute. In schimb, prefer autobuzelewinking.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu de multe ori am calatorit la tara cu microbuzul.Si e chiar lux fata de conditiile in care calatoream cu familia la tara pe autobuz la inceputul anilor 90.Sa va inchipuiti asa ca sotul trebuia sa se lupte sa ne urcam in autobuz atat de multi erau si ne bucuram de primeam un loc pe scaun pentru mine, tineam pe baiatul nostru in brate iar pe fata mea si ea mica era tinuta in brate de o consateanca a sotului la care i s-a facut mila de noi iar sotul era ingramadit ca intr-o conserva intre cei care stateau in picioare iar usa autobuzului trebuia sa fie fortat sa se poata inchide. Astepta soferul si 5-10 minute pana se puteau inchide usile, ca doara cu usile deschise nu putea circula.

| brokxy a răspuns:

Luxul...cei ce nu au fot nu inteleg e cel mai bine

| Andrei200202 a răspuns:

La noi s au scos de câțiva ani, deși era ok că nu se mai urca orice aurolac. Ce e drept nu au multe locuri si de asta as prefera autobuzele

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Sunt acceptabile.

| AvalokAlen a răspuns:

NU!
Nu-mi plac autobuzele, microbuzele si niciun alt fel de mijloc de transport, mai ales cu tine drept sofer rolling on the floor