| Prezidentul a întrebat:

Va place Banciu? De ce?

6 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Pentru mine este un jurnalist precum oricare altul...
Nu sunt genul care sa se uite la asa ceva dar nu am nimic cu astfel de persoane. Trebuie si ei sa traiasca din ceva, nu?

Mie imi place doar felul de a fi al lui Christian Sabbagh, este altfel decat Banciu...se implica mai mult in subiectele pe care le discuta.

Banciu este un pic mai nesimtit (asa il vad eu), critica oamenii destul de des si nu are dreptate mereu in ceea ce spune, nu prea imi place felul sau de a fii dar este doar parerea mea.
Bafta!

| Ibrahimovic a răspuns:

Mi-e indiferent, dar cand schimb programele TV-ului si dau de el trec mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi e scarba de el si de toti prezentatorii de stiri din Romania.
S-a luat de Simona Halep facand-o tarancuta venita de nicaieri si aroganta.De parca el ar avea o contributie ca s-a nascut intr-un oras si nu intr-un sat.Si pana la urma chiar daca ar fi tarancuta, care e problema? Ca s-a ridicat si a devenit locul 3 mondial la un sport? Sau ca a devenit milionara datorita muncii ei? E o problema asta? A mai aberat cateva tampenii cum ar fi faptul ca tenisul e un sport individual, cand si un copil de 8 ani stie ca exista si echipe de tenis.
Sa te iei de faptul ca un sportiv nu vorbeste perfect si cu accent engleza e ca si cum eu m-as lega de domnul prezentator ca nu poate sa joace tenis mai bine ca Halep,nu are nici o logica,ea nu e profesoara de engleza si nici om de cultura, e sportiva top 3 la tenis din lume.
A aberat ceva si despre faptul ca nu merita atatia bani doar pentru ca loveste o minge cu o paleta, el merita banii pe care ii primeste doar pentru ca da din gura? si ca ea primeste bani doar pentru ca se uita lumea la meci, dar el din ce rahat traieste?
Absolut grotesc, imi e scarba de astfel de persoane care se vor inteligente si se fac de ras in ultimul hal.
https://www.youtube.com/watch?v=0FBoNZFFvE8

| Prezidentul explică (pentru anonim_4396):

Am vazut emisiunea in direct. Macar ai urmarit tot? Banciu este sarcastic, nu prost.

| Prezidentul explică (pentru anonim_4396):

A castigat 800 de mii de E pentru ca a pierdut, e corect?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Prezidentul):

Da,a pierdut,o finala,si a castigat cateva mii de meciuri inainte sa ajunga in finala aia. Alea nu conteaza,ca asa zice Banciu =)). Domnul prezentator da dovada de penibilitatea,sa spuna ca ea primeste bani doar pentru ca se uita lumea la meci si el sa fie prezentator de emisiune...ce pot sa mai zic? :))
Si-a facut operatie de micsorare a sanilor ca sa poata juca mai bine,sunt curios cate femei ar face astfel de sacrificii?
Sa spuna ca Simona e aroganta pentru ca isi arata fata la televizor,e prostesc,ce ar vrea, sa joace cu o punga de hartie pe cap? Singurul arogant e el,pacat ca e prea redus ca sa se vada din ochii telespectatorilor.
Sa spuna ca ea a castigat din banii nostri =)),asa si cu ce am ajutat-o noi? Spune-mi tu, cu ce ai ajutat-o tu pe Simona Halep sa ajunga unde e acum? Cu nimic, singura a ajuns acolo, si poate sa joace si daca meciurile ei nu sunt televizate, pentru ca umple un stadion de 40.000 de locuri, iar oamenii aia platesc bilet sa o vada.Inteleg ca esti fanboy,dar pana la un punct.
A mai trecut prin cateva ipoteze,, Daca nu vine FranceTelevision sa puna pe post, pentru ca francezii o sa moara de foame'', hai ma serios? :)) Mergand pe aceiasi idee daca romanii sunt saraci si nu-si permit cablul el o sa fie dat afara de la B1.
Crede ca daca a comentat si el turul Frantei si zicea care bicicleta e in fata are vreo exprienta in sport.
Domnul Banciu e definitia taranului nesuferit,care isi uraste tara, dar totusi ramane in ea pentru ca oamenii il urmaresc. Omul asta trebuie sa inteleaga diferenta dintre comentator sportiv si campion.
Pana una alta exista doua categorii de oameni in Romania, oameni care fac lucruri, si oameni care comenteaza ce fac altii, iar domnul Banciu e in a doua categorie.
https://www.youtube.com/watch?v=0FBoNZFFvE8