| Andrei123Andrei a întrebat:

Va place sa cunoasteti persoane mai inteligente ca voi sau va irita?

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

As vrea eu, desi nu cred ca-i posibil in mileniul asta. laughing Glumeam doar. Da, imi place sa cunosc oameni mai inteligenti ca mine fiindca pot face rost de idei, presupuneri, pareri si ideologii noi.

| Andrei123Andrei explică (pentru ErrorFound):

Da...De aceeasi parere sunt si eu, dar nu toti gandesc asa.Cand unul putin mai "dezghetat" la minte incearca sa spuna ceva inteligent unii incep sa-l ia peste picior, sa-l ironizeze.

13 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Imi place sa port conversatii cu persoane care cunosc mai multe informatii despre un subiect decat mine, fiindca invat ceva in felul asta. Atat timp cat persoana respectiva nu se lauda cu ceea ce stie intr-un mod iritant, nu are de ce sa ma supere, ci dimpotriva.

| mona a răspuns:

Intotdeauna mi-a facut placere sa cunosc astfel de persoane

| sublime89 a răspuns:

Nu ma irita deloc. Trebuie sa constientizam faptul ca nu putem fi noi cei mai destepti si ca tot timpul vom intalni oameni mai inteligenti. Mie imi place sa-i intalnesc. Imi da asa o speranta pentru omenire. Cei pe care ii irita sunt probabil niste persoane foarte invidioase si fara modestie.

| DDCC a răspuns:

Salut!
De ce să fii invidios pe acea persoană?
Eu consider că mai bine încerci să te împrieteneşti cu acel cineva, aşa ai şansa să înveţi ceva de la el.
Aşa ai mult mai multe de câştigat, dacă laşi la o parte orgoliul.
Şi, mai consider că o persoană cu adevărat inteligentă nu are principalul scop să te enervezi, bine, acum pot fi excepţii.
Dar în general.
Înainte să ai ceva probleme cu o persoană cunoaşte-o.
Ai mai multe şanse dacă încerci în loc să urăşti faptul că ştie mai multe.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Nu, de ce? Sunt un exemplu de ambitie si pot afla lucruri noi de la ele.
Te pup!

| SimonaCristina a răspuns:

Tu ce parere ai? happy

| Maxim96 a răspuns:

Dar de ce sa ma irite?
Nu sunt oameni prosti, sunt oameni cre nu stiu sa-si manifeste inteligenta sau o folosesc prea putin.

Răspuns utilizator avertizat
| xtembix a răspuns:

Intr-un fel ma irita dar invat lucruri noi de la ea, asa ca-mi ste de mare folos.

| SebylVane1890 a răspuns:

IMI PLACE big grin! Imi place sa schimb pareri cu cineva care chiar stie ce vorbestebig grin.Dar din pacate aceste persoane se gasesc cam greusad

| andreebutterfly a răspuns:

Buna!
De ce m-ar irita? As invata lucruri noi, cred.

| Lily8 a răspuns:

Sigur ca imi place. Poti invata de la ei.
Nu ma pot enerva pe cineva mai inteligent ca mine, ii apreciez.