| KidnappedAlien123 a întrebat:

Va place sa stati la bloc?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Decat o casa incomfortabila mai bine un apartament confortabil.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oarecum. Dar la bloc m-am nascut. Obisnuinta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, deloc. cu părinții am stat la casă. De 50 de ani stau la bloc. M--am obișnuit, dar nu se compară confortul cu statul la casă.

| KidnappedAlien123 explică (pentru sadrian46):

Pai si chiar asa insuportabil vi se pare? eu zic ca e ok si asa.

| sadrian46 a răspuns (pentru KidnappedAlien123):

Este ok, dacă nu ai cunoscut traiul la casă. Mai este ceva. Când nu aveam bani să îmi plătesc psihiatrul, îi traduceam din engleză articole din cărți de psihosomatică, disciplină care se ocupă cu relația dintre psihic și bolile corpului. Din ele am învățat că cei ce locuiesc la casă sunt statistic mai sănătoși decât cei ce locuiesc la bloc.

| Dismally a răspuns:

Da, adica la bloc m-am obisnuit, nu as rezista la casa mai ales daca e intr-o zona pe la tara sa nu ai nici gaz, nici apa, canalizare.

| gemeni6226 a răspuns:

M-am obisnuit de 50 de ani tot la bloc stau.Si sincer cand am avut 10 ani si m-am mutat mi-a placut.

| LordCristobal a răspuns:

Da imi place sa stau la bloc dar totusi si blocul sa se afle intr-o zona aerisita.
O sa it spun acum de ce imi place mai mult la bloc:
Intretinerea e mai ieftina decat daca stai la casa, nu platesti mult la curent electric, gaze si alte utiliati.
Nu e greu de intretinut un apartament de bloc si nu e greu sa faci curatenie intr-un apatament.

| Fantaspirit a răspuns:

Nu prea.