| xXTheDeadHeroDarkXx a întrebat:

Va puteti imagina cum arata lumea in anul 2014 inainte de Hristos? Oamenii erau mai inteligenti decat acum?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil, cred că aveau gândirea mai dezvoltată, plus că pe-atunci începuseră să apară primii fizicieni și matematicieni thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti imaginezi ziua de maine?,.O intrebare destul de prosta ai citit Biblia?,. Trebuia sa vi din trecut sa ne dai un raspuns in prezent, consider ca imaginatia ta este destul de proasta incat sa postezi o astfel de intrebare, la timpul lor erau destui de inteligenti.

| soloangel01 a răspuns:

Nu imi pot imagina lumea de atunci. Cred ca aveau un nivel de cunoastere mai mic decat noi, dar fara descoperirile lor nu am fi putut avea unele, mult mai avansate, astazi.Cum ar fi masina(nu era masina daca nu se inventa roata), nu era calculatorul daca nu era electricitate etc.

| MarianAlex112 a răspuns:

Plina de copac nu de prosti ca acum

| Alexander5 a răspuns:

Daca vrei sa stii anticii stiau de existenta celor 10 dimensiuni, lucru aflat recent de fizicieni.

| rararararara a răspuns:

Cred ca nu erau mai inteligenti decat acum, dar erau mai credinciosi

| mODIN a răspuns (pentru rararararara):

Tu auzi ce vorbesti? Cum sa fie mai credinciosi? Nici nu exista crestinismul pe atunci.

| Elena_Alexandra_1998_dwGk a răspuns:

Nu cred ca erau mai inteligenti...Dar totusi au descoperit multe lucruri. Ca de ex : focul. FUNDA? rolling on the floor