| Rux2000 a întrebat:

Va rog ajutati-ma. A murit o cunoștință, avea cancer dar nu cancerul a rapus-o ci apa la plămâni din cate stiu.Nu stiu cum sa o numesc, o cunosteam doar din fotografii si din cererile pentru donații. Se lupta cu boala de 5 ani de zile ea vand 26, avea doar un plaman din cate am auzit. Locuia la 10 km de mine si am vrut sa donez banuti pentru tratamentul care se face doar aici in Germania, de ce? Pentru ca țara noastră este prea inapoiată incat trebuie sa plecam in alte țări la mii de km. Am vrut sa donez bănuți pentru tratament. Insa n-am putut dona pentru ca se putea doar cu anumite carduri de credit si cu cardul pe care il detin nu se putea face donația. Femeia asta era atât de optimistă, bună la suflet si imi pare atât de rau ca a plecat printre ingeri. Cine stie unde este acum, ce face, daca ne vede de unde o fi, daca este bine. Cand am aflat ca a murit parca a cazut cerul peste mine nici n-am mai dormit m-am uitat la pozele ei ore în șir la fiecare videoclip pe care l-a facut spunând ca este o luptătoare ca va învinge. Ma gandesc la ea foarte mult, o simt prezenta si asta ma sperie! Chiar daca nu am vazut-o fata in fata ma doare sufletul cand ma gandesc la ea si nu ma pot opri, de a ma mai gandi. Ce pot face? Precizez ca înainte sa aflu ca a murit cu 4 zile am visat-o, am visat ca ii donam o suma de bani pentru tratament. Ea pe atunci saraca se lupta pe patul de spital intre viata si moarte si uite ca moartea a castigat. Poate toata teama asta pe care o am este din vina ca nu am putut sa o ajut?

Răspuns Câştigător
| gabriielaaa a răspuns:

Ai visato ce te găsesti la ea te simti vinovat ca nu ai facut ceva petru ea, mintea iti joacă feste, când suntem speriati facem tot felul de filme. Gândeste ca asa a fost sa fie si ca s-a terminat cu suferinta ei. Păcat ca oameni ce merită nu au parte de mai mult.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trist dar nu e vina ta, asa a fost sa fie

| Tpuist a răspuns:

sad