| annnna1234 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum se procedeaza atunci cand donam bani de pe card intr-un cont pentru un caz social? Daca donez 20 de lei imi ia exact 20 de lei de pe card sau imi va lua si ceva dobanda? Si, dupa ce am efectuat donatia, imi mai apare ceva pe card? Mai exact, aveam o suma de 80 de lei pe card si am introdus 20 de lei pe care mai tarziu i-am donat, iar parintii mei nu stiu. Cand imi vor accesa cardul vor observa ceva? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti va lua exact suma promisa. La cazurile sociale nu se ia TVA si alte comisioane.
Cand ai facut donatia acea miscare va apare pe cont (nu pe card). Daca parintii tai merg la banca sau au internet banking pot afla. Poti sa le si spui. Nu cred ca este rau ca ai facut o fapta buna.