| ღஐNicoleღஐ a întrebat:

Va rog imi dati si mie trucuri cu carti de joc foarte foarte usoare dar care te lasa cu gura cascata. VA ROG! DAU fundita! pentru cel care te lasa cel mai tare cu gura cascata si cel mai mai mai mai usor! va rog. gen il pui pe cel caruia ii faci trucul sa se gandeasca la o carte din pachetul pe care il tii si tu sa ghicesti cartea punandu-le pe grupe. Va rog! spuneti-mi usoare. Si sa te lase cu gura cascata!

Răspuns Câştigător
| SabbyNightShadow a răspuns:

Cauta inpachet una dintre cartile cu numarul 5, pai pune-o undeva in pachet(pe la mijloc) apoi imparte pachetul in 2 si pune pe cineva sa traga o carte si sa se uite bine la ea apoi s-o puna sub a doua parte a pachetului apoi i-a partile din pachet i fale din nou un singur pachet, insira-le pe masa cu fata in jos si veio vedea ca iti apare 5-ul pe care l-ai pus de la inceput,spune-i ca aia ii cartea, o sa spuna ca nu, prefa-te ca te miri si numara de la locul de unde era cartea spre dreapta 5 carti, trage-o pe a 5-a si spune-i ca i-ai descoperit ce carte a luat.

2 răspunsuri:
| Moraru_Daniel_1999 a răspuns:

Mie numi iasa magia

| I0NUT a răspuns:

Salut! Am sa-ti spun si eu unul:Uita-te la ultima carte din pachet(eventual la ultimele 2 in caz ca o ia pe ultima, le tii minte, ii spui sa ia o carte din pachet de unde vrea el/ea sa se uite bine sa o tina minte fara sa o arate cuiva apoi sa o puna ultima, tu amesteci pachetul de cate ori vrea persoana apoi cauti cartea de la sfarsit la care te-ai uitat tu si in fata ei este cartea aleasa de el/ea.Frumos si usor nu? Sunt nou pe aici nici nu stiu ce-i aia funda pe site-u asta dar ti-am impartasit un truc de-al meu, mai stiu dar nu ti le voi spune si pe acestea sper ca esti multumit!