| breeze a întrebat:

Va rog sa ma ajutati... Vreau sa ma invoiesc de la ora de engleza.(ultima ora). nu o suport pe profa si nu am chef de ea si de ora ei. asa ca am hotarat sa ma invoiesc. dar nu stiu ce sa ii spun. ceva credibil. ea cere foarte multe detalii.unde.de ce.cand.da`ce s-a intamplat.
Multumesc!
:*

4 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Spunde-i ca trebuie sa mergi la dentist in ora ei, pentru ca ai o extractie si numaipoti ramane big grin

| Visatoarea a răspuns:

Ii poti spune ca trebuie sa pleci la o matusa de-a ta ca i s-a facut rau (doamne fereste ) si nu e nimeni cu ea.

sau trebuie sa pleci la medic.

sau pur si simplu nu te simti bine...(te prefaci un pic) si gata iti va spune sa pleci acasa si nu-i mai trebuie nici detalii...

eu asa faceam pe vremuri laughing

| ghineanamaria a răspuns:

Daca esti mai mare spune-i despre problema fetelor pe care o ai si tu daca nu tie rusine desigur

| aallexxannddrra a răspuns:

1. Spune-i ca esti bolnava si nu ai absorbant la tine si ca stai aproape[iar daca stie ca stai mai departe de scoala ii spui ca mergi la o ruda].

2. Spune-i ca sora ta mai mica sau fratele tau mai mic [daca esti singura la parinti ii spui ca un verisor sau ceva mai mic ~ preferabil sub 6 ani~] este singur/singura acasa si nu are cu cine sa stea.

3. S-a spart o teava la tine acasa si nu ai nici o cale de a-ti anunta parintii. Asa ca mergi tu acasa si chemi un vecin sa o repare [cicalaughing]

4.La prima ora mananci creta[hai ca nu e chiar asa de raurolling on the floor] iar la ultima ora o sa ai o febra de aproape 40 de gradebig grin Si ii spui ca iti vine sa vomiti si te duce acasalaughing [asta e mai traznita asablushing]

5. Ii spui ca o ruda de a ta[preferabil una mai in varsta~bunic, bunica] se simte ORIBIL de rau si ca parintii tai sunt in afara orasului, si doar tu te poti duce acolo sa vezi ce s-a intamplat big grin dupa care a doua zii ii spui profei ca a avut doar febra si stari de vomalaughing

Doar atatea`mi vin in minte acumbig grin