| Anxiousy a întrebat:

Vreau ajutor va rog, i-am dat un sms iubitei mele ca nu mai suport indiferenta din partea ei(este indiferenta cu mine) nu mai suport sa vad cum pe primul loc la ea prietenele sunt mai importante decat mine, mereu imi spune ca o enervez si pe urma isi cere scuze dar dupa ce deja o face. daca o sun sa vb cu ea zice ca dc sa vorbeasca cu mine cand am eu chef si ii zic bine suna-ma cand ai tu chef pa si pe urma zice ca isi cere scuze. m-am saturat de toate astea sunt luat in bataie de joc i-am trimis un sms diseara o sa o sun sa o intreb daca mai are rost relatia si daca ma iubeste ca nu mai suport asa. dar ce sa fac dati-mi sfaturi ce sa ii mai spun, ce sa o intreb, nu vreau sa ma despart de ea ca voi suferi enorm am pus mult suflet si iubire pentru ea, va rog ajutati-ma ce sa fac, ce sa ii mai spun, ce sa o intreb.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca tie iti convine comportamentul ei atunci continua relatia, daca nu, nu mai are rost sa continui, eu sincer de eram in locul tau demult renuntam la ea, doar fete care stiu sa te aprecieze cred ca sunt destule

| xJuke a răspuns:

Uite ce e... stiu ca suna naspa, dar in situatia prietenei tale am fost si eu. Pe scurt, aveam un prieten pe care nu puteam sa il iubesc, nu l-am iubit de la inceput, dar am stat cu el doar ca sa il uit pe fostul si ca sa imi demonstrez mie ca pot sa am o alta relatie (ceea ce nu prea mi-a reusit, dar asta e o alta poveste). Ideea e, ca in lunile alea de zile cat am stat cu el, el se comporta minunat, nu gresea cu nimic, era prietenul perfect, numai ca nu puteam nici macar sa tin la el ca la un amic, nu simteam nimic pentru el.
Si din cauza ca el se comporta asa dragut cu mine, nu stiam cum sa ma despart de el, nu imi venea pur si simplu, vazandu-l ca se chinuie asa mult pentru relatia aia. Asa ca am inceput sa nu mai vorbesc cu el incet, incet, sperand ca la un moment dat o sa se sature el si o sa se desparta el de mine. Faceam exact ca prietena ta, nu prea ii raspundeam la telefon si daca ii raspundeam ii ziceam ca sunt ocupata, ca sunt oras cu prietenii, ca nu vreau sa ies cu el etc

Ei bine, nu prea a functionat treaba asta, tot nu am reusit sa il fac sa se desparta de minelaughingdar asta conteaza mai putin, ideea era ca prietena ta incearca sa te indeparteze de ea. Daca te-ar iubi nu ti-ar face niciodata ce iti face ea tie; o fata care iubeste un baiat il prezinta tuturor prietenelor ei, iese cu el, ii vorbeste frumos, nu e niciodata prea ocupata pentru el si intotdeauna reuseste sa faca un compromis, sa reuseasca sa petreaca destul timp si cu pritenele ei, si cu iubitul. Nu te iubeste, te amagesti degeaba. Stiu ca e greu sa auzi, dar tot ce zic e ca nu mai are niciun rost sa continui relatia asta.
Desparte-te tu de ea; si daca totusi chiar te iubeste, despartirea asta o sa fie un semnal de alarma pentru ea, o sa se trezeasca si o sa isi schimbe comportamentul, o sa faca orice sa te aduca inapoi. Spune-i ce te deranjeaza si spune-i ca nu mai poti continua asa, e singura solutie.

| Adriana a răspuns:

Buna!
Intradevar...asa este viata, nedreapta de cele mai multe ori...atunci cand punem suflet si iubim suntem dezamagiti. Stai serios de vb cu ea si intreab-o ce are de gand, ce-i mai important pentru ea tu sau prietenele ei. Gandeste-te bine daca esti dispus sa suporti in continuare situatia asta si sa suferi sau sa pui punct la tot, vei suferii un pic acum dar apoi iti vei putea face viata pe placul tau.

| Bijouu a răspuns:

Buna,eu cred ca nu ar trebui sa ii sp nimic,nici ca va despartiti,trateazo cum te trateaza si ea pe u,cu indiferenta, si nu o mai lasa sa te manipuleze, cu cateva scuze, ori isi va da seama ca nu trebuie sa se poarte urat cu u ori va despartiti, o vei uita, te asigur

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bijouu):

Corect raspuns! La fel as fi procedat si eu!

| madness2021 a răspuns:

Ai mai postat in trecut despre tine si ea, uite...atunci nu ti-am raspuns dar o fac acum. Parerea mea este ca ea este cea mai prosta fata de pe toata planeta si ca tu nu ai d c sa iti pierzi vremea cu asa o taratura. Pari un baiat ok caruia nu ii este greu sa gaseasca alta fata..la urma urmei sunt milioane de fete in lumea asta. Este imatura si nu isi da seama ce are langa ea. Cel mai bun lucru care il poti face este acela de a nu-i mai da nici un semn dintr-o data. Ii zici adio printr-un msg sec si atat. Apoi incepi sa iesi cu prietenii, citeste, du-te la sala, fa sport, plimba-te... bucura-te de viata si nu mai sta dupa toate distrusele! Succes :*