| exa2 a întrebat:

Va salut pe toti!
Am nevoie de ajutorul vostru si sper sa-l primesc. Vreau sa-mi deschid un magazin naturist insa nu stiu cat de bine merg aceste magazine.Merita sa investesc in aceasta afacere? Am gasit un loc cu chirie 400 euro 20 mp si ma gandesc daca voi putea plati chiria? Zona e circulata. Mie o sa-mi ramana ceva? Va rog daca stie cineva din surse sigure sa-mi spuna daca se poate cat mai multe detalii pentru ca sunt in mare dilema. E nevoie de o dploma de specialitate in domeniu? Trebuie avize de la ministerl sanatatii? Dar de codex alimentarius?
Va multumesc din suflet.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti face un pfa dar iti trebuie o diploma in acest sens. Te costa cam 2 milioane de lei vechi fata de 10 milioane cat te costa sa deschizi o societate. Si ai alte obligatii platesti mai putin bifezi neplatitor de tva si nu norma de venit ci venit fix etc.cat despre studii de fezabilitate depinde si cum vei amenaja magazinul ce marfa vei achizitiona si ce fel de oameni trec pe acolo in fiecare zi. Daca vrei mai multe detalii da-mi un pm si discutam mai multe