| Barajag a întrebat:

Va simtiti norocosi sau ghinionisti? de ce?

Răspuns Câştigător
| Yly a răspuns:

Norocoasa.pentru ca sunt altii cu probleme mai mari ca mine si asta ma ajuta sa merg mai departe.sa obs k sunt norocoasa pentru ceea ce ambig grin

19 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Norocoasa...credthinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ma consider norocoasa happyNu mi-a lipsit niciodata nimichappyParintii mei ma inteleg, am prieteni adevarati cu care ma inteleg perfect, am note mari la scoala, sunt multumita de mine.love struck Deci pot sa sp ca sunt foarte norocoasa big grin

| Barajag explică:

@gigelthefirst:cei care dau stupid, cred ca au facut bine sau cred ca inseamna un calificativ pozitivlaughing

| lia a răspuns:

Nu cred in noroc si nici in destin!
Daca am facut o alegere gresita sau daca mi s-a intamplat ceva, eu sunt singura vinovata. Inseamna ca intr-un moment am facut o alegere nepotrivita si suport consecintele.
Nu vreau sa ma limitez, sa amagesc ca sunt norocoasa. happy

lolita
| lolita a răspuns:

Niciuna, doar ma simt laughing poate am avut noroc in anumite privinte, sau poate mi-am facut eu cu mana mea.

| BUBULINA a răspuns:

Eu ma consider norocoasa
am o familie minunata
sunt sanatoasa
am o casa, nu ma chinui cu chirie
nu duc lipsa la nimic

| inna a răspuns:

Norocul si-l face omul singur cu mana lui...cat despre ghinion cred ca vine cand nu te astepti happy

| buburuzAndreea a răspuns:

Ma simt foarte norocoasa. Sunt iubita si iubesc, am o familie minunata, cativa prieteni adevarati si stam binisor cu sanatatea. Daca ar fi bine si cu banii as avea o viata perfecta. laughing Eu cred in noroc si ma simt recunoscatoare ca am trifoi cu patru foi in buzunarul vietii mele. big grin

| FearNoEvil a răspuns:

Hopa! A inceput sa ploua iar cu "stupizi". laughing
Depinde. Sunt norocos in anumite privinte (munca de ex.) dar si ghinionist.

| cîrne a răspuns:

Cateodata am senzatia ca lui doamne-doamne ii place sa rada de mine. un ex, la facultatea unde-s student, profesorii au o mare slabiciune pentru fete (sa-i zic asa)si implicit acestea-s avantajate la examene. ce idee imi venii mie? sa ma semnez livia in loc de liviu.eram sigur ca iau cel putin 9.cand colo m-am trezit cu 5 si nu eram singura "fata" cu nota asta, majoritatea luaseram note mici. ulterior am aflat ca seminaristul meu e cam misogin. iar exemplu asta e o nimica toata

| domidoc a răspuns:

Depinde de caz.

| IqStorm a răspuns:

Norocos. Norocul ţine de metalitatea optimistă nu de faptul că ai maşină în faţa uşii şi nu stai în chirie. De aici vine şi zicala "Norocul ţi-l faci cu măna ta". Oamenii optimişti sunt mai norocoşi. Dacă ştii să scoţi numai lucrurile pozitive şi din întâmplările nefericite cu siguranţă eşti un norocos. Orice eşec este o victorie deci un noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte ma simteam ghinionist, insa de cand am descoperit ''fericirea'' de pe TPU, mi-am zis totusi ca ma numar printre cei norocosi. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa si asa...cred ca norocos, in ultimii anihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai am eu momente in care zic ca viata mea e de cacao, dar totusi o compar cu a altora si atunci ma consider norocoasa...pana acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici norocos, nici ghinionist, eu cred ca norocul/ghinionul ti-l faci cu mana ta.
Poti sa castigi la loto in fiecare saptamana, daca de fiecare data pierzi biletul, tot nu ai nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu-ti pot rasp la intrebarile tale idioate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deaia

| Kocsis_Bogdan_1991 a răspuns:

Eu sunt cel mai ghinionist toate mi se intampla cu susul in joc