| 220V a întrebat:

Va traiti viata ca si cum ati muri in urmatoarele clipe?

17 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Uneori da, alteori nu. Cel mai des NU.Am momente cand intru intr-o nepasare totala, plictiseala, oboseala!

| 220V explică (pentru мιнαɛℓα36):

Si de ce intri intr-o plictiseala si nepasare totala?

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru 220V):

Crezi ca stiu? Intotdeauna am dat vina pe mediul inconjurator, pe vremea de afara, pe stress, pe viata de zi cu zi in general! Si pe calculator dau vina, ca exagerez cu orelehee hee
Exista intotdeauna un vinovat: EU!

| 220V explică (pentru мιнαɛℓα36):

Si nu incerci sa scapi de stres?

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru 220V):

E simplu sa-ti impui un stil de viata, sa-ti faci o autodisciplina, autoeducatie...sa-ti faci planuri! Sa spui: de maine am sa traiesc intens! happy
Sunt doar ganduri, realitatea e alta! Ce fac eu acum? Traiesc intens? NU, stau pe net! happy
E ca si cum ai spune : de maine nu mai fumez! Aha...
Viata nu te lasa sa-ti traiesti fiecare clipa ca si cand ar fi ultima, indiferent cat de insistent ti-e gandul!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Intrebarea chiar se potrivea la stiinta si filosofie! Zau asa! Uneori mutati aiurea!

| 220V explică (pentru мιнαɛℓα36):

Stiu sigur ca adminii au ceva cu mine si de aceea au mutat intrebarea. laughing

| Musique a răspuns:

E mai frumoasă când o trăiești așa.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Ar trebui!

| Aide a răspuns:

Cateodata

| WhatheWow a răspuns:

Moartea e singurul lucru cert în viață; de ce să mă gândesc la ea?
În fiecare zi trăiesc ca și cum mâine am ceva de făcut, ca și cum sunt sigur că urmează un mâine.

| 220V explică (pentru WhatheWow):

Frumos raspuns.

| KristalPop a răspuns:

Nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic." Mahatma Gandhi
Personal, sunt de acord cu Gandhi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-am gândit până acum la asta, în orice caz nu trăiesc după tipare.

| EaEmma a răspuns:

Desigur..Esentiala este intrebuintarea vietii, nu durata sa. – Seneca

| duuh a răspuns:

Imi traiesc viata ca si cum as fi un trantor. thinking