| Laviiiiii a întrebat:

Vara asta mi-am propus sa citesc si eu o carte, dar nu stiu ce carte. Eu am 13 ani, cam ce carte imi recomandati? Sau ce opere sunt in programa scolara de a 7-a?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eu merg pe principiul -citesc ce-mi place mie- aşa că uite ce îţi recomand:
Elevul Dima dintr-a VII-a
Scrisoare de dragoste
Invitaţie la vals
Toate sunt scrise de Mihail Drumeş şi le-am citit cam pe la vârsta ta, sunt sigură că o să-ţi placă!
Baftă şi vacanţă plăcută!

4 răspunsuri:
| LadyInBlack a răspuns:

Incearca Jurnalele Vampirilor - L.J. Smith, Liceeni- George Sovu, thinking cartile scrise de George Sovu mi se par potrivite pe anii tai.
Din programa scolara de a 7a nu stiu, pe mine personal nu m-au pasionat (prea de copii).
Spor la citit.

| aylyn_2380 a răspuns:

Citeste inger si demon de dan brown

| madalinfa a răspuns:

Asculta depide ce fel de carti iti plac poti citi INGER SI DEMON sau codul lui davinci daca iti plac cele despre asa ceva

| madalinfa a răspuns:

Orce iti place