| SERIALS a întrebat:

Vi s-a intamplat asa ceva sa vi se para ca traiti viata altcuiva? Nu va regasiti in ceea ce faceti, nu aveti jobul pe care il doriti, nu aveti succes in domeniul personal si profesional, poate nici nu sunteti in locul potrivit si tot va ganditi la viitor, dar ramaneti pe loc. Timpul trece, iar gandurile nu dispar. O fi depresie? Simt ca nu ma regasesc si vreau schimbari sa imi aduca satisfactie atat pe plan personal si profesional. Nu stiu cum sa procedez mai bine.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu e depresie.Multi nu trăim ce vrem sa trăim, cum vrem sa traim și unde vrem sa traim.Asa e viata.
Sunt oameni ce au cam tot ce le trebuie și mereu au nemultumiri legate de ceva.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu sună a depresie, pare doar o pasă proastă sau o realizare că ai luat niște decizii nepotrivite pentru tine și te-a lovit realitatea acum.

Cred că atunci când îți alegi drumul în viață trebuie să îți afli întâi DE CE-ul. Mulți se apucă de Drept că au văzut 2 seriale și au impresia că le place domeniul, când de fapt le-a plăcut un costumaș, un titlu, ideea de statut social, putere și îi apucă crizele existențiale când își dau seama că nu au nicio afinitate în direcția asta. Doar un exemplu, dar înțelegi ce vreau să zic.

Acum ori schimbi ceva, ori te obișnuiești cu ideea că majoritatea oamenilor nu fac ce-și doresc în viață, ori înveți să iubești ce faci acum.

Până la urmă ai ales jobul x cu un scop. De ce? Ce nu-ți place? Crezi că alt job ar fi diferit pentru că?

| sammie a răspuns:

Încearcă să mergi pe la vreun psiholog, cu siguranță el/ea te va ajuta în acest domeniu.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Curaj și entuziasm în tot ce faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a întâmplat.
Trebuie să găsești un echilibru in toate, să te îndrepți spre ceea ce te pasionează, ce te face sa te simți că trăiești, că e ceea ce dorești.