| ILikeToKnow a întrebat:

Ce parere aveti despre fumatori? La ce va ganditi cand vedeti pe cineva ca fumeaza? Iar daca sunteti fumatori, ce satisfactie aveti cand fumati?

Răspuns Câştigător
| alecs871 a răspuns:

Fumatul... cea mai mare greseala pe care o poate face un om, sa fumeze. Fumatul inseamna pierdere a banilor, o sanatate proasta...
Cand vad un om care s-a lasat de fumat, il vad ca pe un erou, a reusit sa scape din mrejele tigarii...
Si mereu ma bucur cand vad ca se scumpesc tigarile, am auzit ca in 2-3 luni o s-a cam treaca de 10 lei un pachet de tigari happy

25 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu am nicio parere despre ei...Este treaba lor ce fac banii si cu sanatatea lor.Eu nu fumez.Parintii mei, amandoi, fumeaza...Deci zilnic traiesc printre fum. M-am obisnuit.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu nu am fumat niciodata in viata mea big grin Si nici nu voi fuma vrodata happyParerea mea despre tigari este ca sunt bani consumati aiureawinkingIti consumi banii degeaba si pe langa asta tigarile mai afecteaza si sanatatea big grin
Nu am nimic cu cei care fumeazawinkingEste problema lor happy

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Mda...asa ziceam si eu ca nu o sa fumez niciodata si ii criticam pe ceilalti si nu intelegeam ce poate fi asa de bun un fum...pana cand m-am apucat si eu dintr'o prostie(era iarna si eram afara si imi zice o prietena ca daca tragi un fum te incalzesti laughing )si acum n'am ce face... vorba aia "Ce s'afuma nu se strica" laughing ...ai o tigara? worried

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu fumez si nici nu am fumat.Sotul meu a fumat dar nu mai fumeaza de cativa ani.

| yellowalien a răspuns:

Doamne fereste, azi noapte am visat ca fumam straight face! Si m-am trezit cu un sentiment foarte nasol...oh go on Brrr! laughing
Sunt nefumatoare convinsa, nu ma atrage deloc acest viciu; n-am de gand sa ma apuc vreodata de asa ceva...
Fumat = DEPENDENTA de care cu greu scapi, sanatate ruinata, miros urat al hainelor, respiratiei, dinti ingalbeniti, plamani negri, bani cheltuiti aiurea etc etc etc Deci numai parti negative.
Cand imi vad colegii de clasa cum se apuca unul cate unul de fumat oh go on...ma ia cu fiori. Li se pare cool, off, teribilismul asta... rolling eyes
Nu ai nicio satisfactie daca te apuci de fumat... dimpotriva...

| Victoria a răspuns:

Nu am fumat si nici nu voi fuma vreodata, pentru ca tin foarte mult la sanatatea mea. In primul rand, urasc acest obicei, nu ma atrage cu nimic. In al doilea rand, constientizez ca nu i-ar face deloc bine organismului meu, de ce sa-l imbolnavesc cand pot sa nu o fac? In al treilea rand, folosesc banii in scopuri mult mai inteligente decat fumatul, precum achizitionare de carti, de haine, de accesorii, de produse de frumusete, de lucruri de care am neaparat nevoie. Imi este mila de persoanele care fumeaza, nu isi dau seama cum vor ajunge in viitor.

| ViVi a răspuns:

Pur si simplu nu am nicio parere si nu ma intereseaza important e ca bine ca nu fumez euwinking

| Bishop a răspuns:

Ma dezgusta, si ma gandesc "da' ala nu se inceaca cu fumu' ala?" u personal nu suport fumul de tigara, ma inec cand sunt in preajma cuiva care fumeaza...

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Prefer sa fumez decat sa plang, pentru ca ma face sa uit pe moment de unele lucruri... e ca si cum as inghitii acel fum si ar curata tot [sentimente, durere] si dupa il dau afara cu toate problemele...

| JoJo a răspuns:

Nu as fuma nici daca mi-ai pune pistolul la ceafa! iti cauti singur moartea...stiati ca o tigara fumata iti ia 3 minute din viata?
eu nu suport fumatorii...nu suport ca cineva sa fumeze in preajma mea...pana si pe hi5 mi-am facut un grup:antifumatori!laughing
scuze pentru fumatoribig grin doar ca imi este mila de ei ca nu pot scapa de acest viciu! sincer...sunt in stare sa-i inteleg, ca este greu sa te lasi... dar totul depinde si de vointawinking

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Nu fumez dar cand ii vad pe altii ca fac asta.printre ei si colegii mei ma gandesc ca isi distrug viata.Chiar nu merita sa fumezi...la ce ii ajuta dintii galbeni, mirosul de tigara a hainelor si parului, tusitul provocat de aceste droguri...ca pana la urma asta suntwinking din moment ce provoaca dependenta si distrug sanatatea unui om.

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Deci in primul rand cei care au scris... mi-e mila de fumatori...isi distrug sanatatea.etc...voi normal ca nu aveti de unde sa stiti cum e pur si simplu va dati cu parerea ...eu sincer nu fumez si nu fumez nu din motivul de sanatate doar asa ca nu imi place mie cu tigarea in mana... dar voi mai mult ii criticati pe cei care fumeaza bun poate ca ei fumeaza dar si voi aveti viciu vostru fiecare aveti ceva de la care nu va puteti abtine...plus ca multi/multe am vazut ca daca fumeaza se mai linistesc si ce daca isi distrug sanatatea important e sa traiesti pana la 60 ani asa ce de la 70 ce o sa mai faeti voii? va zic eu nimic si daca va e mila de cei fumeaza...sa stiti ca si oameni de afaceri fumeaza mai multi oameni importanti fumeaza si nu cred ca ei au nevoie de mila voastra ba din contra voi aveti nevoie de mila lor... dc? pentru ca sa zicem ca cel care se ocupa sa trimita salariile la locul de munca al parintilor vostri este un patron din asta care fumeaza cate un trabuc o tigara cine e demn de mila el? nu el... dar am inteles ca voi cand va referiti la mila va referiti despre sanatate dar pur si simplu lasatii impace pe cei care fumeaza e treaba lor... ei isi traiesc viata fara resentimente

| alinutzacodruta a răspuns:

Cand vad un fumator imi zic: "cred ca are plamanii cam afumati, saracu` " tongue

| simoSTAR a răspuns:

Cam toate persoanele din jurul meu.prieteni,familie,cunostinte...toti fumeaza.si nu ma deranjeaza...chiar mi se pare f dragut sa vezi o fata finutza, ingrijita cu tigarea in mana si o atitudine provocatoare ( sa nu credeti ca sunt lesbi big grin ).multi imi spuneau sa incerc si eu dar nu ma pasioneaza si ma bucur pentru asta

| den a răspuns:

Nu am nicio parere... e viata lor si fac ce vor cu ea. Cred ca fumatul e o chestie de obisnuinta.si nu mai poti renunta.

| betty17 a răspuns:

Mie imi este indiferent daca o persoana fumeaza sau nu.nu o vad o persoana mai rea sau o persoana diferita. fumatul este un viciu, un drog legal de care unii pot scapa altii nu, depinde de vointa fiecaruia.eu nu fumez, dar mama mea fumeaza. ce satisfactie are? de exemplu cand este nervoasa fumeaza o tigara si se calmeaza iar daca nu a fumat o zi este si mai nervoasa.

succes

| Mamamare a răspuns:

A.)Poi ce parere sa am...Isi strica viata numai ...nu merita dar asta este
b.)Eu ma gandesc.ca daca as putea ca sa le iau tigariile ca nu merita.si doar polueaza aerul si in + isi fac rau la sanatate, si macar daca ar arunca toti dupa ce fumeaza la mizerie nu pe jos. Dar asta este! C`est la vie!

Răspuns utilizator avertizat
| Liada a răspuns:

Nu inteleg total fumatorii, nu inteleg ce au din asta...isi pierd din sanatate, cheltuieli ari de bani, miros neplacut, inrautatirea vietii sexuale...eu nu fumez...si prietenul meu tot.sunt mindra de el...
intreb des ce simti cand fumezi...si princpal ca nu aud raspuns concret...doar miriieli...

| mhann a răspuns:

1. Nu am nici o parere.
2. Ma gandesc ca greseste si ca pe langa ca-si subrezeste sanatatea mai arunca si aiurea niste bani...
3. Nu fumez, dar am fumat. In adolescenta ti se pare ca esti mai grozav. E o iluzie... iar mai tarziu iti satisfaci un tic, fara care poti trai. si inca mai bine.

| daminushh a răspuns:

Am fumat intra 9a si dupa cate o tigara ocazional. dau banii aiurea laughing nu pot sa zic ca m-am lasat de fumat. e o prostie expresia. dar am oprit fumatul! nu incurajez pe nimeni ca e mare prostiebig grin (P. S. am realizat ca e urat ca o fata sa fumeze .si nu stiu de cethinking nu ca is impotriva ca ele sa fumeze)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost fumatoare, ardeam banii degeaba, acum le spun celor care fumeaza "fumaciosilor ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost fumator acum 16 ani.am fumat 11.imi placea. dupa aia cand mi s-a spus si am si vazut ca tutunul duhneste si imprima un miros nesuferit in haine, respiratie, in camera...am renuntat. 1. un viciu de care scapi foarte greu.creeaza dependenta. 2, cheltuiala si bani arsi. sanatate fragila, duhnesti a mahorca si tusesti dimineata ca la 90 de ani.risipa,7lei pachetul. 210 lei lunar. 2240lei anual. o mobila de bucatarie sau, un scuter sau... ce vrei tu de banii astia... o saptamana la mare.

| runnyzip a răspuns:

Urasc tigarile ma dezgusta, despre fumatori nu am ce sa spun, doar ca poate fi cea mai mare greaseala a vietii lor, POATE, nu si daca esti destul de ambitios sa te lasi de acest viciu, eu unu am incercat sa-i conving pe parintii mei sa renunte insa am constatat ca le este imposibil... ce sa mai spun, cam atat, Deci pentru fumatori cine se considera un adevarat luptator sa o dovedeasca si sa renunte la accest obicei, sincer sa fiu nici nu stiu de ce oamenii se apuca de asa cevathinking, ...bye...parerea meatongue

| hellgirl a răspuns:

...cand ii vad pe strada ce sa zic, nu zic nimic totusi e problema lor sanatatea lor...si da sunt fumatoare si la fel e problema si santatea mea. fumez de plictiseala uneori alteori cand ies cu prieteni,-ele in oras sau la scoala in pauze oriunde ...nu e nici o satisfactie e vorba de ce vrei tu atat...si clar doar kent:Xlaughing)