| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-am furat vreodata din casa, cum v-ati simtit cand ati descoperit ca hotul este unul din prietenii vostrii?

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu. Dar am patit sa imprumut lucruri si celalalt sa imi spuna cu seninatate ca mi l-a inapoiat sau ca nu i-am dat nimic. Mi se pare de prost gust.

E aiurea sa constati ca increderea ti-a fost inselata. De aceea nu poti fi niciodata prea atent in ce priveste increderea in oameni. Dar totusi parca ar fi inuman sa nu poti acorda incredere nimanui.

Nu prea ai ce sa faci decat sa fii dezamagit sisa respingi persoana respectiva din anturajul tau. In mod cert nu mai are ce cauta in preajma ta.

Si eventual daca ai tarie de caracter sa ii zici o replica gen : ai sa imi imprumuti si mie o drujba verde, scrie pe ea... si e ciobita in coltul din stanga, jos ( adica exact descrierea unui obiect pe care ti l-a furat).

| 9999999999 a răspuns:

Da. mi s_a intimplat sa mi se fure din casa chiar de prieteni si rude dar nu au ajuns bine nu ma bucur de raul lor din contra ma rog pentru pacatele lor.si inca ceva, fereste_ma doamne de prieteni ca de dusmani ma apar eu