| anonim_4396 a întrebat:

Vi se intampla sa nu aveti chef sa vorbiti cu o persoana absolut nimic? Mie mi se intampla la locul de munca cu o colega. Nu imi face placere sa vorbesc cu ea desi nu ne-am certat niciodata. Ea tot incerca diferite subiecte insa mie nu imi face placere sa conversez cu ea, ii raspund din politete.
Uneori as vrea sa aduc in discutie cateva subiecte doar ca nu imi vine nimic in minte. Ma fortez sa zic ceva si tocmai ca nu imi vine nimic in minte.Lucrul asta se intampla doar cu ea, cu celelalte 9 colege ale mele vorbesc si glumesc nonstop.
Ma simt uneori ciudat si o vad si pe ea ca este la fel, cred ca am un blocaj cand vine vorba de ea. Nu inteleg de ce si cum sa rezolv asta. As vrea totusi sa nu mai fiu asa pentru ca ea este o persoana buna, nu m-a deranjat niciodata, ma ajuta cand am nevoie. Ce as putea sa fac? Ce sa vorbesc cu persoana cu care nu am nimic in comun, nici macar sarcinile de la job nu sunt aceleasi.

1 răspuns:
| denismaria92 a răspuns:

Am si eu o colega de genul asta. Nu cred ca e cea mai buna idee, dar sunt foarte rece cu ea. Ma enerveaza teribil ca vorbeste mult si fara rost. Uneori o ignor complet.