| maria_6679 a întrebat:

Vi se intampla si voua vreodata sa simtiti ca parca nimic nu va iese bine, ca parca oricat ati incerca nu va puteti gasi locul in lume? si apoi ajungeti sa va simtiti ca niste inutili.Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Iti dai doua palme si te trezesti!
Pentru ca daca rami asa, chiar nu mai faci nimic.

Asta nu e decat o stare in care te complaci...pentru ca ti se pare mai la indemana sa te plangi ca viata e nedreapta decat sa-ti schimbi modul de a vedea lucrurile.

Nimic nu iti iese bine-nu ai incercat totul, ca sa zici ca nimic! POate nu incerci ce trebuie, poate fortezi prea mult unde nu trebuie sau poate dimpotriva nu muncesti suficient.Sta in simturile tale cum faci deosebirea.

Locu in lume e acolo unde vrei tu sa fii-sa fie unul real, unul in care te duc ambitia si vointa.
Nu trebuie` sa te lasi doborata de "obstacole", persoane, senzatii.
Viata va fi mereu asa, cu suisuri, coborasuri.Nu e mereu soare, dar depinde de tine daca vrei sa iesi din casa dupa ploi sau sa stai acolo.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Fiecare om, in special adolescentii trec prin asa ceva. E o perioada mai delicata a vietii, cand din cauza dezvoltarii psihicului, incepem sa ne facem tot felul de complexe despre cum ne purtam, vorbim, comportam etc. Nu prea ai ce face, decat sa gasesti oameni iubitori care sa te ajute sa redevii cel natural. Va trece, stai linistita.
O zi frumoasa!

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Despre cim aratam, vorbim, comportam. IArta-ma, n-am fost foarte atenta cand l-am scris. happy

| RaReSh17 a răspuns:

Da, am simtit asta de multe ori dar nu ai ce sa faci decat sa continui ce faci pana iti reuseste. trebuie sa treci de toate aceste stari pentru ca vin si zile mai bune.

| UsernameFail a răspuns:

Nu te ingrijora! Nu e totul cum crezi tu. Si eu am trecut prin asta, si ciudat, am doar 13 ani. Si nu stiu, trebuie sa intrebi pe cineva: De ce ii place de tine? si din raspuns vei afla ca ai minim unele calitati pentru care merita sa existi.