| anonim_4396 a întrebat:

Visele pot prevedea viitorul?

20 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Prevad la fel de mult ca Ogica.winking

cami
| cami a răspuns:

Da, cateodata!

| elena a răspuns:

Da, dar foarte putin si doar viitorul apropiat... mie mi s-a intamplat sa visez noaptea ca m-a prins controlul in tramvai fara bilet, vai ce rusine. Dimineata cand m-am trezit am ras si mi-am spus ca nu poate fi adevarat ca am abonament (la vremea respectiva la abonament era atasat un tichet pe care-l schimbai in fiecare luna), plec in oras, stau ca o cocoana pe scaun, vine controlorul, ii intind degajata abonamentul, la care el imi spune ca tichetul este de luna trecuta. Indignata ii spun ca l-am cumparat cu o zi inainte, el nu si amenda, eu nu amenda, ia abonamentul. Cand am ajuns acasa direct la cosul cu gunoi, am gasit tichetul cel nou impaturit, am dormit cand am schimbat tichetele si l-am aruncat pe cel bun... s-a rezolvat pana la urma fara probleme. Si am mai avut intamplari din acestea asa ca eu cred.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Dacă eşti superstiţioasă, dar nu.

| inna a răspuns:

Unele da.Depinde cat de multa importanta le acorzi, daca incerci mereu sa faci o conexiune cu realitatea, sa-ti imaginezi ca parca ai visat ce ai trait, probabil ca in subconstiientul tau ti se pare posibil, ma refer daca incepi sa le interpretezi visele.

| Parintele a răspuns:

Visele nu prevad nici un viitor. Persoanele slab educate, naive si ignorante cred in asa ceva, insa in realitate totul este o coincidenta. Si acum fara nici o aluzie majoritatea celor care cred in vise, horoscop, astrologie si alte tampenii, din nefericire, sunt de sex feminin.

| Parintele a răspuns:

Flory, o persoana educata rational va stii sa fac diferenta dintre coincidenta si vis.
Si daca persoanele care cred in vise premonitorii, horoscop si astrologie nu sunt ignorante, atunci cum sunt?

| JustMeFlory a răspuns:

Eu de multe ori visez ceva si in viitorul apropiat mi se intampla...ciudata chestie totusi...happy

| JustMeFlory a răspuns:

@NoGod, unde este legatura dintre faptul ca visezi ceva si poate ti se intampla si educatie? Unde intervine educatia? Ignorante? Nu cred...winking

| CrucifiedCountess a răspuns:

Visele nu...insa posibil ca Tu sa le prevezi Prin vise tongue

| cutza a răspuns:

Daca tu crezi ca da-atunci pot, daca t-e indiferent sau ai intrebat din curiozitate-nu!

| Lorenyk a răspuns:

Da, mai ales cele din somnul de dupa-amiaza, daca dormi. Pot prevedea viitorul, dar trebui sa stii sa le interpretezi. Pot prevedea doar viitorul apropiat, dar in cele mai multe cazuri, poti intelege visul abia dupa ce ti s-a intamplat ce prevedea visul. asa mi s-a intamplat si mie.

| SimpleSergio a răspuns:

Nu... dar sa stii ca ceea ce gandesti...nu totdeauna... dar cateodata se va intampla! Uite cel mai real exemplu... mi s-a intamplat mie azi.Stateam in statia de tramvai...si tocmai imi luasem o pereche de adidasi big grin Si ma gandeam la un prieten...care are si el exact la fel...si ma gandeam cum ar fi sa treaca...prin fata mea...sa vine la mine...sa radem sa ne prostim cum stim noi laughing) Oricum suntem cei mai tari! SI ce sa vezi straight face...peste 2 minute...trece ala prin fata mea...ma vede si vine la mine straight face...am ramas straight face ma uitam la el...si nu-mi venea sa cred. i-am prezentat noile achizitii laughing a zis ca sunt draguti laughing) Concluzia? Aveti grija ce va doriti.si la ce va ganditi happy Legile atractiei functioneaza!

| alexandra_1780 a răspuns:

Eu am avut un vis care prevedea tot ce mi s-a intamplat in ziua urmatoare...ciudat,nu?

| mioara a răspuns:

Nu intodeauna.

| Claudiu_7827 a răspuns:

Nup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele premonitorii. dar vei sti de abia dupa ce se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca uneori, da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma apuca dracii cu preotul asta ia asculta putin ce am de zis si vino si tu cu o teorema dea ta sa vedem daca ai vreuna ok? cu o saptamana in urma am avut un vis dar aiurit, veneau imagini ceva de genu acum era pe strada apoi l-a vazut pe unu si am strigat dupa el cand am intors capul eram in casa si nu stiu cum am ajuns acolo dar banuiesc ca ati patit-o si voi... faza cea mai tare este ca, dupa o saptamana plecasem la cluj napoca cu munca, m-am dat jos din masina am intrat pe o alee in spatele unor blocuri sa mergem la cineva acasa, la un momendat m-am oprit si nu stiam de unde recunosc peisajul thinking deoarece era prima oara cand ajunsesem in cluj, prietenul meu mi-a zis "aide sa mergem, ce te-ai oprit" exact atunci mi-am adus aminte ca am visat cu saptamana inainte ideea e ca visez numai cand dorm de la 2 pana la 6 intervalul asta de timp si cand e lumina in camera de afara acum preotule zi-mi si mie DE UNDE PANA UNDE AM VISAT CA O SA FIU ACOLO SI PESTE O SAPTAMANA? norocul meu e ca am memoria mare uit greu scuze pentru greseli de punctuatzie daca am dar am scris cu nervi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am cite o data senzatia ca vad un moment din veata pe care l-am visat daca incerc sal previn nnu se intimpla iar daca pour si simplu privesc se executa la fel ca in vis