| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca un om poate prevedea viitorul?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, eu cred. căci am reușit de mai multe ori.
Dar nu poate prevedea orice, oriunde, oricum, oricât.

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu poate. Mai lasa gândurile astea schizotipale! Nu te vor duce nicăieri.

| mentholinks a răspuns:

Desigur. Prevad ca vei mai pune multe intrebari aiurea pe TPU. Acum sincer, pe tine chiar te intereseaza raspunsuri la intrebarile care le pui sau vrei sa-ti bati joc de noi?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da au fost cazuri in care oamenii au prezis viitorul si din toate prevestiriile pe care le-au spus cateva s-au adeverit chiar si in Romania Parintele Arsenie Boca care a murit in 1989 intr-o puscarie comunista chiar cu o luna inainte de caderea lu Ceausescu a spus "nu-l omorati ca veti ajunge rau" si chiar sa adeverit, pe urma a mai fost ceva de genu "Romania va fi in flacari, multi vor pleca si putini se vor mai intoarce, si aceeia care vor dori sa se intoarca nu vor mai putea" cateva s-au adeverit dar sa stii un lucru ce este scris in Biblie este adevarat poate ca pentru unii li se va parea ceva absurd s-au SF dar totul e adevarat sa stii. Se spune ca exista un Dumnezeu in fiecare din noi dar din pacate pentru noi Dumnezeu a murit si noi o data cu el.

| ElisaAna a răspuns:

Nu

| TeoCata1804 a răspuns:

Doar mama omida si vrajitoarele tiganci din coltul strazio.Atat.