| anonim_4396 a întrebat:

Voi aţi putea accepta să aveţi un viitor alături de cineva ai cărui părinţi sunt foarte dificili, băgăcioşi etc. şi se vede de la bun început că veţi avea probleme cu ei?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai încotro, accepți.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ce treaba au parintii? Cum am mai zis, intre doua persoane constiente, care se iubesc si au incredere in partener... nimeni nu ar putea sa intervina, deci ce conteaza parintii?

Numai bine!

| Mosotti a răspuns:

Da, daca iubesc si plac mult acea persoana de ce nu? Iar cu parintii persoanei rezolv eu, nu-i las sa se bage prea mult, pentru simplu fapt ca nu o sa locuim cu ei, ci doar noi doi, iar daca locuim separat, iti zic eu ca nu se baga nimeni.

| Simpatic a răspuns:

Daca tii la persoana de langa tine accepti o perioada si pe acei parinti dificili si incerci pe viitor sa iei acea persoana de langa acei parinti deci sa locuiesti separat de ei cu persoana iubita.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles, pentru ca iau acel cineva si ma mut LA DRAQ IN PRAZNIC si gata.

| Freya1 a răspuns:

Eu stau cu băiatul nu cu părinți, iar daca el ma obliga sa stau la familia lui sau sa i suport neamurile cand nu se poate asta ramana cu ai lui.Dar nu cred ca o sa fie cazul.

| alina2k18 a răspuns:

Oh dawinking
Nu-mi fac ei față la ce pot eu laughing)

| Mosotti a răspuns (pentru alina2k18):

Foarte bine zis, la asta ma refer, daca plac pe cineva, nu dau eu voie sa vina parintii aleia sa-mi faca regula.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu nici nu i-am cunoscut încă și i-am zis că nu o să mă înțeleg cu ei laughing accept, ce să fac, nu-ți alegi părinții, dar alegi cum îi lași să-ți afecteze relația și în funcție de asta o să vedem ce-o să fie.
Problema mea e că sunt foarte calmă, par chiar inocentă până când devin martora unei nedreptăți, iar acolo se termină totul, tai și spânzur, pun la zid, bat cu mopu'.
Duamne, apără-i!

| CostinAlamariu a răspuns:

Chiar nu ma intereseaza cum sunt parintii ei atata timp cat o iubesc pe ea. Desi ideal ar fi sa ma inteleg bine cu parintii ei big grin

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Va mintiti singuri daca spuneti ca persoana aia o sa fie cu mult diferita de parinti.

| DarthNiger a răspuns:

Clar si categoric nu, daca persoana cu care esti in relatie se lasa influentata de parinti iar parintii acelei persoane, nu sunt multumiti de tine si nu te doresc in familia lor si incearca sa convinga si sa manipuleze persoana cu care esti in relatie sa fie impotriva ta, atunci inchei relatia cat mai repede si definitiv deoarece situatia nu o sa se schimbe si nu iti poti forta partenerul/partenera sa isi abandoneze parintii doar pentru ca ei sunt asa cum sunt si te asigur ca o sa asculte ceea ce spun ei daca este o persoana care depinde mult de parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu te mariti cu parintii. E dificil, dar cred ca daca amandoi am vrea foarte mult asta, ne-am distanta de parinti. In viata reala cam greu asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de masura in care el s-ar lasa influentat de parintii lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!

Atâta timp cât acel cineva va alege să nu își mai implice părinții daunatori în relația noastră nu văd de ce nu aș vrea să am un viitor alteori de acea fată. De ce să se spune problema să accepți? Ar trebui să fie ceva ce vrei să faci nu sa accepti.

Mult succes!