| RainbowAndra a întrebat:

Voi ati vrea sa ne bage uniforme in scoli?
Apropo cei care aveti deja cum vi se pare?

9 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Nup straight face

| annkaa a răspuns:

CEau:*
eu acum sunt la liceu, nu am avut niciodata uniforme decat in clasa -IV mi se pare o tampenie...sa lase copii sa poarte ce vor nu ca la armataoh go on in fine, cum am zis o tampenie

| Lylia a răspuns:

Mi se pare un lucru bun ca toti elevii sa poarte uniforme, pentru ca astfel ar fi mai multa disciplina. Ideea e sa fie obligatorie, pentru ca astfel nu o sa mai vedem tinute indecente, cu care in mod normal s-ar duce la discoteca, sau de strada. Fiind o institutie, e normal sa te imbraci decent si frumos. Noi avem deja o uniforma, dar prea putini o poarta, asa ca e inutil.

| Madalina1901 a răspuns:

Eu am amvut in generala si a fost ingrozitor! pe langa faptul ca ma simteam ca la puscarie imbracati toti la fel, era si extrem de incomod. Deci nu!

| CristalClear a răspuns:

Pai Boc a dat legea si cica ne baga uniforme...dar eu nu vreau,imi place sa fiu originala si sa-mi exprim creativitatea,chiar si prin alegerea hainelor.Iar daca o sa avem, sper macar sa aleaga ceva frumos, nu uniforme cu patratele, fuste lungi la fete si d-astea de pe vremea lui Ceausescu. Bleah!

| HermioneLove a răspuns (pentru CristalClear):

Pai nu-mi place sa recunosc da cred ca asa o sa fie! cel putin la mine la scoala! ce airuea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ne,,baga,, ori ca nu,tot timpul vor fi pareri pro si contra si tot timpul oameni la care sa nu le convina ba culoarea, ba mai stiu eu ce.happy

Eu am in scoala, si aratam ca niste scotieni.laughing

| AllSun a răspuns:

Da este foarte ok, eu in liceu tb s aport o camasha alba sau un tricou alb si blugi, in alt liceu au uniforma mai stricta, fuste in carouri, cravata si sacou
dar o poti accesoriza pentru a fi mai deosebita de restul fetelor, pupici