| anonim_4396 a întrebat:

Voi aveti senzatii de deja vu, desi acel lucru nu s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| LoveYouPdi a răspuns:

Buna,Alicee! Da am de multe ori.Deja Vu provine din limba franceza care inseamna,, Am mai vazut asta``.Se spune ca la deja vu ai senzatii ca s-a intamplat un lucru, dar de fapt nu s-a intamplat, sau in alta viata cum se zice ca noi ne reincarnam. POate o alta persoana i s-a intamplat ceva iar tu crezi ca ti s-a intamplat tie sau ca ai avut senzatia asta de deja vu dar nu ti s-a intamplat tie dar s-a intamplat persoanei din inaintea ta.La unii oameni se numesc premonitii sau prevederi in care ei pot vedea ce o sa se intample. Sper ca te-am ajutat explicandu-ti ce inseamna Deja Vu! Pe curand!

1 răspuns:
| Spiin a răspuns:

Da,chiar foarte des.Acest fapt poate sa reprezinte gandurile pe care ti-au trecut in minte in ultima vreme, sentimente sau stare.
La mine se intampla foarte des cand ma gandesc la o persoana anume big grin