| RAY a întrebat:

Voi aveti un program zilnic sau traiti haotic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu suport sa am un program, nici măcar dacă mi-l fac eu singura.Am niște obiective pe termen mai lung, pe care le respect, dar in rest sunt spontana.

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand aveam un job normal ca aveam si o rutina. Acum totul e cum se nimereste.

| Celcestietot a răspuns:

Da!

| RAY explică (pentru Celcestietot):

Ia sa il vad

| Mosotti a răspuns:

Haotic, azi ma scol la 11, maine la 14, azi ma culc la 23 ora, maine la 3 noaptea, cum simt, asa fac, nu imi impun ceva. Azi ma uit la TV 2 ore la ceva, maine poate nu ma uit, si joc un joc, ceva de genul asta, si mi-e f bine asa.
Uneori mananc, alteori nu mananc deloc, ca fac posturi negre o zi, dar mai rar, dar fara chinuiala, nu mi-e foame pur si simplu. Ajuta si la slabit.

Odata mananc un cozonac, a doua zi poate doi, si nu la aceleasi ore, deci e relativ.

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

La mine este o combinatie de programe, pica ceea ce pica, o cutiuta de mistere happy.

| RAY explică (pentru Celcestietot):

Eu mi-am facut o lista de obiective
ora de somn -22-06 x
1, slabit x
a, numaratul calorilor -1000 calori x
b,sa fac sport doua ore dimineata
c, sa manc sanatos -legume-fructe, peste, carne de pui x

2, sa invat limba norvergiana
a, input -eine stunde
b, output-eine stunde
seara
3, sa ma documentez-eine stunde x

4, divertisment
a, filme
b, doku

5, sa citesc

6, meditatie -20 minute

7, alte limbi
a, italiana-30 minute
b, franceza -30 minute

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Bravo, pai este bine, doar ca trebuie sa nu intervina vreo schimbare semnificativa in starea ta emotionala ca sa poti urma planul stabilit, nu? Ti s-a intamplat ca starea emotionala sa iti dea planul peste cap?

| RAY explică (pentru Celcestietot):

Mi s-a intamplat ca in ultimul TPU TPU, discord sa imi dea, azi dupa cum vezi nu prea am facut multe, vremea imi strica starea de spirit, da s-a intamplat, mai ma enerveaza cantarul sau ca nu retin cuv bine, am deja b1, vreau b2

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Da, se mai intampla. Daca te tii de treaba, in viitor nu o sa te mai enerveze si cu limba poti ajunge la nivelul B2, dar ar trebui sa o mai folosesti ca sa nu uiti.

| RAY explică (pentru Celcestietot):

Intru pe niste servere si vb si vad filme

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Bine asa.

| StrongHeart a răspuns:

Traiesc foarte haotic, fac ce imi trece prin cap de cand ma trezesc pana cand adorm.Îi invidiez pe cei cu rutina ca au parte de un program normal de odihna, eu nu am asa ceva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Haotic, si e printre cele mai misto lucruri pe care le poti avea in viata: sa dormi cand, cat si unde vrei.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Vezi de niste obiective pe termen lung de exemplu o limbă străină

| RAY explică (pentru StrongHeart):

Macar sa ai niste obiective ca si eu traiesc la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Stiu foarte bine engleza. Mi-ar placea sa-mi perfectionez franceza. Limba iubirii.