| ClauditaSmile a întrebat:

Voi cat curent consumati pe luna?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cît mai mult.

| ClauditaSmile explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cati Kw?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ClauditaSmile):

Dar pentru ce ai nevoie să stii, faci un sondaj?

| ClauditaSmile explică (pentru CristiDinBucuresti):

Trebuie sa fac un proiect, un program in Java si acolo sa fie cativa consumatori si sa le declar un consum de curent electric.

| CataC a răspuns:

Hey, pune random, nu e nicio problema, sunt milioane de gospodarii, sigur corespunde consuml cu al uneia dintre ele. big grin

| ClauditaSmile explică:

La ce te referi?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ClauditaSmile):

Johnyny 98 se referă la sex nu te ai prins? Si că i a murit subit organul.

| ClauditaSmile explică (pentru CristiDinBucuresti):

Foaie verde liliac, ce intreb eu si ce raspunde el.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ClauditaSmile):

Te referi la johnny 98 nu?

| Subaru1982 a răspuns:

Cei mai economi consuna cu becurile economice sau led, un frigider sa zic si computere gen laptop, aprox.30-45kw intro luna, dar dac gatesti mancarea la plita electrica si sunt max.2 persoane in medie si mai ai si incalzirea centrala cu o pompa circulatoare (ca si o inima) atunci se mai adauga sa zic inca mai mult de dublu.
Poti ajunge usor la 70kw /lu a desi cu multa atentie. Dar daca vorbim si de bilere apa calda si combine frigorifice frumoase si mari ca eu am una, atunci inca in medie 4 sau -6 kw se add. zilnic. Deci ajungi la peste 130-170kw usor intro luna.

E simplu de calculat. Becul de 100w in 10 ore consu a 1000w. Adica un kw. Si asa mai departe...

| andrew2001an a răspuns:

EU cam de 5-6 milioane! Dar la mine in casa zici ca este discoteca! rolling on the floor) Doar ca nu este atata lume!