| DeDeDeeaSweety a întrebat:

Cati bani consumati pe luna si pe ce?

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vreo 300 de Ron pe coca cola, dulciuri
vreo 300 pe mancare, fast food
pe langa astea am si alte datori sa spun asa

| RAY a răspuns:

în 27 Noiembrie | SilentRain a răspuns:
Chirie, facturi, mâncare = undeva la 3000 lei lunar

povesti

| DeDeDeeaSweety explică (pentru RAY):

Pai spune si tu de ce crezi ca sunt povesti?

| RAY a răspuns (pentru DeDeDeeaSweety):

Gandeste si tu logic, cine castiga peste 3000 de ron in Romania? suntem 19 milioane cati din noi avem atatia banii plus sa acumulezi atatea datori e iar ceva ce nu e adevarat, traim in Romania nu in Germania

| RAY a răspuns (pentru DeDeDeeaSweety):

Pentru prima oară ZF prezintă distribuţia detaliată a salariilor din România. 34.000 de angajaţi câştigă peste 10.000 lei net pe lună. La polul opus, 70% dintre salariaţi câştigă sub 1.700 de lei lunar, salariul mediu pe economie

https://www.zf.ro/......e-15284575

https://www.mediafax.ro/......i-15285620

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Aproximativ 46% dintre angajaţii din România sunt plătiţi cu salariul minim pe economie, iar cei care câştigă peste 700 de euro reprezintă doar 16% din total, se arată într-un studiu privind dinamica pieţei muncii la nivelul principalelor industrii angajatoare, realizat de Patronatul Investitorilor Autohtoni (PIAROM) cu sprijinul Inspecţiei Muncii, informează

https://www.digi24.ro/......vis-957920

| mihai69 a răspuns:

Eu îi consum doar pe Pământ. Pe Lună încă n-am ajuns, dar promit să-ți spun dacă mă duc vreodată.

| Frank51 a răspuns:

35+25+100+50+350+600+500 aproximativ, adica mancare, chirie, sala, motorina, +alte cheltuieli. Deci vine undeva la 1700, bani pe care ii cheltuiesc doar eu singur in chirie. Acasa la mine la parinti se duc inca pe atat.

| SilentRain a răspuns:

Chirie, facturi, mâncare = undeva la 3000 lei lunar

| HadesSs a răspuns (pentru SilentRain):

Cam la fel si eu laughing mai ramane si de o berelaughing

| SilentRain a răspuns (pentru HadesSs):

Mi-e nu îmi ramâne nici de o guma măcar... Și dacă stau bine și ma gândesc cred ca cheltui mai mult de 3000 lei pe luna straight face

| HadesSs a răspuns (pentru SilentRain):

Fetele in general topesc banul, pentru ca niciodata nu ai destui pantofi, destule portofele si destule genti laughing

| SilentRain a răspuns (pentru HadesSs):

Neee'a eu nu is genul ala de om, tot pe afurisitele alea de facturi se duc bani mei

| DeDeDeeaSweety explică (pentru SilentRain):

Cat se duc?

| HadesSs a răspuns:

Consum aproape tot salariul pe : chirie, facturi, sala, mancare happy Cel mai mult pe mancarelaughing

| Zaygon a răspuns:

2000 lei pe luna - 1500 mancare restul camin si distractii

| wpetterssone a răspuns:

Cheltuiesc aproximativ 75% din salariu pe lună.
Restul sunt economii.
Cheltuiesc la facturi 1100 SEK, pentru transport 800 SEK, pentru sănătate 200 SEK, pentru alimente 2000 SEK, pentru haine 2000 SEK, pentru curățenie 200 SEK, pentru bilete film, spectacole de teatru, concerte si cărți 1600 SEK, iar restul 20000 - 25000 SEK rămân ca economii.

| teo530 a răspuns:

Sunt încă "pe banii părinților" deci nu țin socoteala. Oricum nu cheltui cine știe cât. Am doar. 2 perechi de adidași și una de ghete acum că e iarnă, câteva bluze, 3 perechi de blugi și 2 treninguri. Cu transportul și ce mai consum la școală (45 lei), când mai ies pe afară cu prietenii mănânc 10-15-20 lei dar nu ies foarte des, factura la tel (100 consum mult net) și atât.

| alex15ccc a răspuns:

Sunt adolescent, nu tin cont

| Ungureanu_Petru_2000 a răspuns:

400 pe ce vreau laughing

| google85 a răspuns:

~3000-3500 RON si vreau sa scad dar nu reusesc.
imparteala e cam asa (o luna luata random):
200 RON cumparaturi:
795, 71 prostii
500 RON mancare, cafea
225, 22 chirie, facturi
170, 35 servere, comisioane, cartele
600 RON motorina
400-500 service auto, vignete