| Pamanteanul a întrebat:

Voi cata apa beți pe zi sau ce lichide consumați de obicei într-o zi? Am observat ca atunci când beau pepsi și sucuri carbogazoase uit sa beau apa, oare de ce? Și voi uitați? Spuneți sincer nu spuneți vorbe doar ca să arătați doar ca sunteți tari.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Apa plata la bidon sau ceai.

| Freya1 a răspuns:

Eu de obicei beau ceai.Nu stiu exact cat ca nu măsor, dar sub 2 litri sigur.

| SilentRain a răspuns:

Evit cat pot de mult sucurile, beau apa cat de des posibil

| alina2k18 a răspuns:

Apa, ceaiuri si cola 0 plus mult espresso laughing

| Ineys a răspuns:

Pai nu e logic? Si sucul tine de sete. Cate lichide sa si bagi in tine? Trebuie sa alegi, apa sau suc. E problema ta ce faci cu sanatatea ta.

| mastadont a răspuns:

Beau cam 2, 2.5 l de apă pe zi. Sucuri nu beau de loc, doar câte o bere pentru rinichi big grin

| Invictusman a răspuns:

2-3 litri.
De obicei cola sau apa minerala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde...măcar doi-trei litri de apă...mai compensez uneori cu ceaiuri și sucuri naturale (sau măcar cât de cât, însă nu carbogazoase).

| AlexValentinn a răspuns:

Sucurile contin si ele apa intr-un procent destul de mare, iar organismul isi ia apa de care are nevoie din sucuri daca tu asta ii dai, se adapteaza, doar ca pe langa apa, sucul mai are si alte chestii care sunt daunatoare.