| Roby67 a întrebat:

Voi ce credeti? O sa exista al 3-lea razboi mondial?
Dupa cum se dezvolta toata miscarea pe glob, cu Afganistan, Irak, Yemen, Iran, Rusia, Venezuela, Somalia, USA, si asa mai departe, sunt de parere ca nu o sa avem pace.

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca va fi sa fie, al treilea sazboi mondial va fi unul religios, va fi jihadul islamic.Sunt multe situatii explozive pe glob, insa cea mai acuta pare a fi cauza palestinienilor, prizonieri in propria lor tara, discriminati, alungati dincolo de un zid mai impunator decat cel berlinz si pe care lumea asa -zis civilizata se face ca nu-l vede.Palestina e o rana care pe care arabii s-ar putea sa n-o mai suporte multa vreme.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

In timpul razboiului rece Albert Einstein a afirmat: "Nu stiu cum va fi al treilea razboi mondial, dar al patrulea razboi mondial va fi sigur cu arcuri si sageti".

| nextlevel999 a răspuns:

Nu stiu daca o sa existe un razboi mondial, dar o revolutie la noi in tara o sa existe

| Nita a răspuns:

Dupa cum merg lucrurile... o sa vina si al 3-lea. Dar sper ca nu o sa vina cat timp traiesc eu laughing

| Cretzule a răspuns:

Al trilea razboi mondial va fi unul nuclear asa ca doresteti sa nu izbucneasca pentru ca va fi sfarsitul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In octombrie sau noiembrie anul asta este prezis daca ar fi sa dam crezare clarviziunilor. Dar logic gindind, nu vrea nimeni sa fie dar este necesar.