| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU, ce credeti ca se va intampla pana la urma intre America si Iran? Vor porni un viitor razboi mondial sau credeti ca vor pune pace?

14 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu va incepe niciun razboi, stai linistit.
Trump avea nevoie de niste voturi, iar Ali Khamenei (liderul Iranului) avea nevoie de cineva pe care sa dea vina pentru situatia deplorabila in care se afla Iranul (din cauza lui). De ce crezi ca rachetele alea au ratat bazele militare ale Americii? Razboiul asta are loc pe Facebook si Twitter.

| morfeo a răspuns (pentru aXy99):

Si avionul care a fost lovit de racheta cu 180 de oameni la bord aia ce a mai fost? Poate sa inceapa oricand un razboi.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragosdoar a răspuns (pentru Joker3134):

Ba este.Sa zicem 10% sanse pentru unu mondial, dar in cazul de fata e prea mult spus un razboi mondial Sunt doar 2 tari aici

| aXy99 a răspuns (pentru Dragosdoar):

10%? rolling on the floor
De unde ai scos procentul asta?

| aXy99 a răspuns (pentru morfeo):

Habar nu am. Nu avea nimeni interes sa il darame. Ramane de vazut.

| Dragosdoar a răspuns (pentru aXy99):

Vezi situatia din marea chinei de sud

| aXy99 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Ce treaba are asta situatia din orientul mijlociu?
Si, repet, de unde ai scos procentul ala? Treaba cu insulele alora e veche de cand lumea.

| Dragosdoar a răspuns (pentru aXy99):

"Ce trebuie are aia cu situatia din orientul mijlociu?"
Din moment ce oameni vorbesc aici de ww3 se leaga subiectul, dar am continuat si am spus ca nu incape vba de asa ceva in contextul actual.
Exista un procentaj foarte mic ca ww3 sa se intample odata si odata.Nu o fi ca mine de 10%, nu stiu, nu ma intereseaza, sper sa fie mai mic, dar riscul exista. Nu conteaza cat de veche e situatia din marea chinei, atata timp cat un dictator ca jinping conduce armata in china sa nu te astepti la decizii pasnice de acolo.

| oz_1736 a răspuns:

Razboiul e inceput de mult timp, dar e economic. Armele sunt doar pentru a impresiona inamicul. Arme si aliati vor fi mereu indiferent de baricada. Armele sunt: mancarea cu e-uri, initium, medicamentele, boli inventate, internetul nociv, etc

| Dragosdoar a răspuns:

Sunt doar 2 tari angrenate in acest razboi
Pune-ti intrebarea ce inseamna un razboi mondial si vei gasi singur raspunsul
Singurele consecinte pe care le ar putea avea acest razboi ar scumpurea carburantilor

| aXy99 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Fiecare tara are aliatii ei.

Răspuns utilizator avertizat