| adelinadelindada a întrebat:

Voi ce parere aveti de speakerii motivationali? Eu am 0 incredere in ei.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pa cine are nevoie de speakerii aia, nu-s sanatosi mintal, un om sanatos are motivatie de la sine, deci cei afectati trebuie sa se duca la medic sau psiholog, si sa se rezolve.
Altfel nici o sansa.
Speakerul ala zice cum simte el, dar asta nu are treaba cu, cu ce simte celalalt care nu are motivatia, ca el stie ca speakeru zice bine, dar el simte altceva.
Deci speakerismul asta nu prea ajuta.

Odata tratata treaba ce ia motivatia, motivatia va apare de la sine.
Ai vazut tu majoritatea ca se uita la din astea? Isi traiesc viata de la sine.

| adelinadelindada explică (pentru Mosotti):

Pai aia zic dai banii de pomana, pai asa nu mai bine te duci la un psiholog si ala poate te mai ajuta si cu alte chestii? decat sa dai banii pe speakeri?

| Mosotti a răspuns (pentru adelinadelindada):

Pai in primul rand omu se duce la doctor, si medicu decide daca e de psiholog, tratament sau ambele, nu la psiholog intai, ca psihologii nu sunt medici, de multe ori nu iti zice ca trebuie si tratament sau doar tratament.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Unii (ce-i apreciază foarte) abia așteaptă motive servite de cineva din afară. Așa au ei succes la un segment de nișă (era să zic: șină)