| deann332 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre Spania/spanioli? Creierasul ala al lor micut de 3% IQ care este supus la mandrie si orguliu.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Iar creierul tău cât e de mare, din moment ce îți permiți să judeci și să generalizezi aiurea? Și ne mai supărăm că românii sunt considerați țigani... Cu ce ești acum mai bun decât ei? De ce trebuie să-i bagi pe toți într-o oală și să fii arogant?
Oglindă n-ai? Te-ai descris aproape perfect, felicitări!

| mgtow a răspuns (pentru NOname):

Buna seara doamna, eu nu inteleg ce tot aveti cu mine de ma judecati, poate va aflati si dvs in Spania de ii vedeti pe spanioli asa speciali sau mai destepti ca noi tu stii dar daca nu ii cunosti nu ai de ce sa le ridici vorbe bune lor care habar n-au ce sunt cei 7 ani de acasa, foarte putini sunt calculati dar restul habar n-au ce e viata, nici liceu n-au dar 10 clase? Pff e cea mai proasta tara la categoria asta multi sunt analfabeti si noi suntem de 1000 de ori mai destepti ca ei asa ca va rog frumos sa nu continuam cu discutiile astea caci mie nu-mi place cearta, pace.

| NOname a răspuns (pentru mgtow):

Eu nu ți-am zis un singur cuvânt, misogin, dar văd că te-ai simțit. E bine. Ai și tu nevoie de o oglindă, pentru că ai o părere prea bună despre tine și prea proastă despre ceilalți. Judeci fără să-ți dai seama că nu ești cu nimic mai bun, poate din contră.

În loc să ai puțin respect față de locuitorii țării care îți asigură acum o bucată de pâine și un acoperiș deasupra capului, alegi să fii nesimțit, arogant și nerecunoscător.

Uită-te în oglindă înainte să judeci și nu mai abuza de voturi! Nu ai suficient discernământ pentru a înțelege ce este stupid și ce nu. Și cum nu intenționezi să termini nici măcar cele 10 clase (pe care spui că abia le au spaniolii), mă îndoiesc că îl vei avea vreodată.

Și mai ai tupeu să faci pe victimă și să spui că nu cauți ceartă... Dar ce faci acum? Cine de cine s-a luat? Să-ți fie rușine!

Și ca să înțelegi totuși: nu-i apăra nimeni pe spanioli, ...indieni, chinezi sau arabi. Nu am spus că sunt mai speciali sau mai destepți decât românii. Doar am spus că nu este cazul să se generalizeze.
Ție îți place, când ești considerat țigan sau hoț, doar pentru că provii din România? Atunci?!
Respectă ca să fii respectat!
Și uită-te la tine înainte să-i judeci pe ceilalți!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nici nu știu de ce mă așteptam să înțelegi ceva...

Ești prea încuiat, ignorantule care ignori!
Ești un om slab, care alege să fugă în lipsa de argumente. Nu ești capabil să-ți susții părerea sau să recunoști că ai greșit. Trist!

Încearcă să ieși cât mai rar din casă, ca să nu ne faci și mai mult de rușine peste hotare!
Peace!

| mgtow a răspuns:

Eu sunt in Spania acum, am intalnit putine persoane de treaba si multi cu un IQ sa zicem de 0, 50% poate nici atat n-au. Mai au tupeu sa ne faca tigani dar ei nu se vad.

| mgtow a răspuns:

Uite exemplu de om Noname, incerci sa-i explici adevarul si o tine pe-a ei, un exemplu egal cu spaniolii daca ar fi romanca nu ar veni cu caterinci de acest gen.

| TotLora a răspuns:

Si tu si Agentul spuneti tampenii. Am fost acum cativa ani intr-un concediu prelungit acolo. m-am simtit mai bine ca in tara mea, nu am vazut pe strada acele priviri tristre si frustrate, iar oamenii sunt mult mai omenosi fata de cum sunt in unele parti la noi in tara. Poate ca si acolo depinde de zona, dar zona in care am fost eu era plina de caldura si ospitalitate. " Rupeam " doar cateva cuvinte si mergeam cu un ghid in mana cand ma duceam sa vizitez imprejurimile in timp ce gazda era la serviciu, niciodata nu am intalnit pe cineva caruia sa ii cer indrumari si sa nu aiba rabdarea necesara sa ma inteleaga si sa ma indrume corect. La noi multi te reped daca le ceri relatii sau te indruma gresit. Sa mai spun de curatenie, de amabilitatea cu care esti intampinat si tot ce tine de o educatie corecta? Mai bine taceati.

| Ironique a răspuns:

Buna dimineata! Voi raspunde promt si la subiect fara a ma abate de la el... spaniolii isi merita soarta, i-am respectat si continui sa fac aceeasi greseala, de a-i respecta, dar dupa cativa ani iti dai seama ca isi merita soarta.Pe o scara de 1-10 se incadreaza la 3...sorry,pacat de 10% din ei care gandesc logic.Ma bazez pe ceea ce scriu, asa ca nu voi lua in considerare eventualele remarci.Nimeni nu imi poate intoarce vorba pe acest forum, dupa 20 ani in aceasta tara.Imi iubesc tara si astept cu nerabdare sa lucrez alaturi de romani.Respect pentru Romania! Ironique