| VANTE a întrebat:

Voi chiar va puneti increderea in ce zic astia de la televizor cum ca Putin ar vrea să lanseze bombe nucleare in toată lumea? Eu stau si ma intreb oare dacă toată lumea va pieri ce se va alege de capul lui? Parcă el ar fi vreun nemuritor si noi ceilalti murbinzi de rand laughing

1 răspuns:
| CP16 a răspuns:

Sincer? Nu cred, exista in cazul asta 3 conflicte majore
razboi militar pe care rusii l-au pierdut din start
razboi economic li s-a pus frana pe economie deocamdata
si ultimul razboi psihologic, din moment ce pierzi printre cele mai importante lucruri, nu e normal sa te alaturi intr-un razboi psihologic?
Exista un protocol semnat si publicat in constitutia lor, daca o tara aliata Rusiei este atacata sau daca tara lor este atacata atunci vorbim in mod automat despre armamentul nuclear, fara sa ii mai intereseze daca si cu parca.