| iloveflowersandnature a întrebat:

Voi credeti ca dupa ce murim ne nastem iar intr-o alta familie asa am vazut pe yt ca sunt copii care isi amintesc viata anterioara? Sau mergem fie rai sau iad? Dar e adevarat ca atunci cand murim mergem intr-un tunel negru si vedem raiul si iadul iar dumnezeu alge? Sau ca drumul spre rai spre treptele raiului dureaza 40 de zile? De ce?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"asa am vazut pe yt ca sunt copii care isi amintesc viata anterioara?"

pai daca ai vazut pe Youtube inseamna ca asa e u?

" dar e adevarat ca atunci cand murim mergem intr-un tunel negru si vedem raiul si iadul iar dumnezeu alge? "
Nu.

" sau ca drumul spre rai spre treptele raiului dureaza 40 de zile? de ce"

povesti

| iloveflowersandnature explică (pentru suntserios):

Esti ateu si nu tot ce scrie pe net sau Youtube se mananca

| suntserios a răspuns (pentru iloveflowersandnature):

Ai facut doua descoperiri monumentale, monumentale.

| gemeni6226 a răspuns:

Sunt interesata de acest subiect de cand am avut 18 ani si am citit si vizionat multe in legatura cu acest subiect. Ceea ce este cert este ca noi lasam aici doar trupul iar sufletul traieste in continuare.Nu o sa afli tot ceea ce doresti si tot ceea ce este de fapt dupa in raspunsurile date aici deoarece este ceva destul de vast si necesita sa cauti si sa aprofundezi subiectul.Bineinteles ca e mai bine daca mori cu sufletul impacat decat sa te temi de ce te asteapta dincolo dupa faptele din aceasta lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta numai Dumnezeu știe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, după ce murim nu ne naștem în alte familii. Nu exista reincarnare. Scrie în Biblie clar ca după moarte vom merge fie în rai, fie în iad și atât. Omul trăiește o singura data și moare o singura data. Atât.
Cat despre tunelul negru... Nu stiu ce sa zic. Biblia nu spune nimic despre niciun tunel negru. Dar ce știu eu e ca Dumnezeu ne va judeca și va decide fiecare unde va merge (rai sau iad).
Iar despre treptele raiului... Cele 40 de zile... Nu cred în asa ceva. În Biblie nu scrie absolut nimic de nicio treapta a raiului și nici de acele 40 de zile. Eu cred ca sunt chestii inventate de oameni.