| Ionutz_Leonard_1995 a întrebat:

Voi credeti in extraterestrii? Credeti ca in viitor ne vom muta pe alta planeta? Oare ei sunt pasnici?

Răspuns Câştigător
| Juiceee a răspuns:

Avand in vedere ca planeta noastra, si galaxia noastra este ca un puric in comparatie cu tot pamantu, este imposibil sa spui ca nu existra extraterestii. Parerea mea e ca se plimba pe aici de mult, dar organizatiile secrete logic ca ascund asta de noi.
Pe alta planeta, daca e sa ne mutam, o sa fie probabil din cauza pamantului sau soarelui care mai devreme sau mai tarziu, o sa explodeze. Dar nu e nevoie sa iti faci griji de asta, e vorba de mii sau poate chiar milioane de ani in viitor, si noi o sa fim de mult adormiti si uitati.big grin

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa existe dar nu vreau sa cred asta, in viitor oamenii tot pe pamant isi vor trai viata, pasnici nu stiu daca sunt, depinde cat de mult ii supara pamantenii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da cred in extraterestrii. Ar trebui sa fim prea aroganti sa credem ca suntem singuri in maretia asta de univers. Oricum nu cred ca extraterestrii sunt acei omuleti verzi crezi de Hollywood. Sunt niste organisme vii, naiba stie cum arata si ce fac, dar sunt sigur ca mai exista niste organisme in univers.

Daca ne vom muta? Cine stie... daca tehnologia va evolua enorma, poate in cateva sute de ani vom fi nevoiti sa ne mutam, nu de alta, dar cate resurse ne mai poate oferi planeta asta?

| PedoBarbie a răspuns:

Da. Nu toţi. Şi paşnici şi altfel.

| pietrean a răspuns:

Ce legatura are intrebarea ta,cu aceasta categorie:"Gastronomie"? Era mai potrivita la "Amuzante".
Cred ca neatentia!
Nu,nu cred,ca exista extraterestri!
Da, in viitor, ne vom putea muta pe alta planeta(deja "unii" au fost, au stat!)
Daca nu cred in existenta lor, nu pot sa spun daca sunt sau nu pasnici.
Dar e bine ca visezi!(Din aceasta cauza ai gresit si categoria.)

| Ionutz_Leonard_1995 explică (pentru pietrean):

Mda...eram pe fuga si nu am mai fost atent laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e să mă mut pe o planetă populată de extratereştrii, îl iau şi pe Sasquatch cu mine.

| Laura927 a răspuns:

Da exista si se mănâncă cu pâine proaspăta laughing
Ai greșit categoria! extraterestri nu sunt alimente!

| zahy a răspuns:

Pai ei exista cu siguranta. de mutat pe alta planeta nu prea cred. da sunt pasnici si au grija de noi... dar cu siguranta nu o fac doar sa ne ajute cu siguranta profit pe urma noastra...

| BitKode a răspuns:

Pune intrebatea asta : In 1973 a fost facut primul telefon mobil, acela mare cat o sticla de 2, 5 l, iar in ani 2000 - 2014 exista telefoane tuchscreen, cu comanda vocala. Eu unu cred ca sunt pasnici ca daca vroiau sa ne faca rau, noi nu mai existam acumwinking Si stai tu linistit oamenii sunt programati genetic sa se alieze cand apare un dusman comun tongue Deci chiar daca sunt rai pamantenii o sa se alieze si poate avem si noi o sansa acolo sa ii invingem laughing Oricum pe alta planeta poate o sa ne mutam in viitor, dar numai sa fie una asemanatoare cu pamantulwinking

| Juiceee a răspuns (pentru BitKode):

Oamenii sunt programati genetic mai degraba sa se omoare intre ei si sa se dea de mancare la caini, sa se asigure ca ei traiesc. Si daca ar veni extraterestrii sa se ia la bataie cu noi, doar pentru faptul ca au fost in stare sa vina pana aici, e clar ca ne fac afis imediat, din cauza a ce arme ar avea. big grin

| zahy a răspuns (pentru BitKode):

Eu nu stiu ce ziceti voi cu mutatu... ai nevoie de soare iar soarele e la distanta perfecta sa putem supravetui. inainte nu exista omenire din cauza puteri soarelui. soarele se va stinge din puterea lui si atunci va disparea omenirea. avem luna care ne ofera flux si reflux unde credeti ca mai gasim asemenea bogati pe alta planeta.