| Doarunaltutilizator a întrebat:

Voi cum ati caracteriza profesorii din Romania?
Dupa parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

In mare parte, sunt slab pregatiti si fara energie. Niste ramoliti care n-au simtul umorului si niciodata nu sunt binedispusi. Rar 2-3 inteligenti, care isi duc ora la bun sfarsit si te invata ceva.

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cum ziceam, e aiurea să generalizez.

| oglindasultanului a răspuns:

Cam mofturosi, si inutili.

| vocea a răspuns:

Depinde,unii sunt buni, altii rai, altii isi fac meseria, unii deloc.

| Doarunaltutilizator explică:

O sa incep eu.
Pai lucruri nu prea am ce sa spun mai mult lucruri rele dar acum depinde eu am dat probabil de alte tipuri de profesori fata de cei de care ati dat voi dar sunt sigur ca majoritate dintre voi o sa imi dati dreptate.
Profesorii din Romania nu stiu nimic altceva decat sa faca critici negative si sa dea note de 2 si 3 si sa tipe la elevi si culmea aia tipa la elevi ca sa faca liniste chiar daca in unele cazuri e liniste.
In general unii profi de care am dat au fost ok cat de cat nu prea le pasau de mine sau de ceilalti dar mi-au dat notele meritate si eu nu m-am plana deloc.
Acum la liceu am dat de un profesor de fizica care e chiar un mare idiot nu zic ca nu stie fizica sau asa ca nu are habar de materie dar zic de el e prost ca si caracter ca om ala a dat si 1 la doua persoane si ina dintre ele nici macar nu merita nota aia si are si niste glume porcoase si nici macar nu e amuzant si in rest tot un profesor tipic dupa vremea comunismului un marlan fara pic de rusine.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Doarunaltutilizator):

Am observat abia acum ca am facut niste greseli de scriere dar asta e se mai intampla.
M-am mai grabit putin cand am scris raspunsul.

| Deaad a răspuns:

Profesorii de multi ani in invatamant sunt niste obositi care abia asteapta sa plece acasa, la fel ca si elevii.
Iar profesorii tineri, habar nu au ce ii asteapta, probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa-i caracterizez pe toti deoarece n-am fost in toate scolile din Romania