| Endita4689 a întrebat:

Voi cum va bucurați de viață?
Mergeți în vacanțe, vă distrați mai bine fiind departe de casă sau acasă?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Investesc bani in masina, imi place sa arate ca in evenimentele cu masini tunate (fizic atat, nu putere sau randament) sa ma bucur de ea ca o mimez si lumea intoarce capu dupa o raritate care nu exista la altcineva, acasa am PS5 multumesc lui dumnezeu ca imi mentine fericirea in locul unei partenere, mai joc online sau cumpar ceva nou cand iese (game), dupa ramane munca, femei la ocazie cand am chef fac rost de ele

suntserios
| suntserios a răspuns:

Calatoresc de cate ori am posibilitatea si imi permite bugetul.
Ma bucur ca dupa marea pauza din 2020 anul asta am reusit sa ies de 3 ori din tara in vacanta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea am nevoie de distractie. Merg in vacante, dar ma plictisesc dupa 1-2 zile.
Acasa imi place mai mult, cu excursii spontane.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea stiu exact... probabil râzând happy

| Freya1 a răspuns:

Eu recunosc ca de o perioada lunga de timp nu prea am făcut "escapade".Nu prea am mers in vacante dar ma bucura călătoriile, unele cumpărături si micile momente de răsfăț.

Eu ma simt foarte bine cand sunt într-un loc în care nu duc grija casei.Adica daca merg undeva unde nu trebuie sa ma gospodăresc (sa fac eu mâncare, curătenie etc) sunt super fericita si mulțumită. Acasa de obicei ma stresez.

| gemeni6226 a răspuns:

Ultima oara in vacanta am fost in voiajul de nunta in 1989 in rest concediile acasa sau cate un weekend la soacra. Inainte sa ma marit am fost de cateva ori la mare si la verisoara mea la munte.Pe urma nu am mai avut finante de concedii.Dar ma bucur caci copiii mei au vazut lume si in locul meu mai ales baiatul meu care a fost in Canada, Austria, Ungaria, Cehia si de 2 ori in Grecia. Fata mea a ajuns doar pana la mare si in Ungaria.Imi place acasa ma simt in siguranta.Ar avea farmec concediul de as avea cu cine-dar nu am sunt vaduva si singura nu are absolut nici un farmec.Atunci mai bine acasa vizionez filme.

| gemeni6226 a răspuns:

Bucuria mea in viata a fost cand m-am maritat si au venit pe lume copiii. Acum ma bucur de bucuriile lor desi inca marea bucurie se lasa asteptata.La ce ma refer? Sa-i vad la casa lor adica insurati casatoriti. Poate totusi o sa am o mare bucurie la anul cand vreau sa ies in pensie.Totusi am si bucurii zilnice :ma trezesc si ma culc cu 2 jocuri pe telefon unde joc in echipa si la ambele jocuri eu sunt sefa de echipa iar echipa e formata din necunoscuti care benevol si nesiliti de nimeni au intrat in echipa mea.Alte bucurii zilnice este cand reusesc sa fac ca sa straluceasca casa si sa ma uit la un film bun.Astea imi sunt deocamdata pana la pensie de ajuns.Atunci avand timp mai mult o sa vad eu.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

P.S.In primul joc suntem pe locul trei iar in al doilea joc suntem pe locul unu.In ambele echipe pot exista 30 de jucatori si in ambele sunt 18 jucatori.Lunar ma mai duc la mall unde cea mai mare distractie este ca ma asez in scaunul de masaj si imi face masaj o jumatate de ora asta imi place foarte mult.

| Lukasssz a răspuns:

Nu prea imi plac vacantele in general, fiindca de multe ori planificarea ajunge sa fie mai stresanta chiar si de cat locul de munca/ scoala!

| LostForForever a răspuns:

Muncind cinstit

nu suport vacanțele nu-mi place petrecerii nu-mi place distracția