| Frank51 a întrebat:

Voi cum va imaginati lumea peste 10.000 de ani? Cum credeti ca vor fii generatiile respective, inteligente, cu mult bun simt, sau opusul?

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Întrebarea este, va mai exista viață pe pământ? Sau vom fi coloniști pe planeta Marte? De asemenea, dacă vom rămâne, care va fi numărul populației? Căci se pare că vor avea multe cataclisme, care vor conduce spre molie, războaie pe resurse de supraviețuire. Nu ne vom schimba ca oameni, buni și răi vor fi în continuare! Problema e că este riscul de a ne întoarce în evul mediu! Cine se va adapta noilor situații va trăi, cine nu se va adapta, va muri!

| RAY a răspuns:

Conform teoriei evolutiei totul depinde de selectia naturala si sexuala, adica ce vor femeile cu cine vor sa faca un copil, pot aparea mutati desigur, cine stie

| sierra1 a răspuns:

Sincer: ar trebui sa ni se rupa de acel viitor scrir cu cinci de zero. Ne frige tare viitorul scris cu o cifra!

| Freya1 a răspuns:

Cred ca in 20 de ani crepam toti...Ce 10.000

| Endoryus a răspuns:

Ma faci sa rad. Nu o sa mai apuce specia noastra cateva secole, cu atat mai putin 10 milenii.

| SporeBox a răspuns:

Pai exista videoclipuri pe Youtube care "prezic" viitorul. Dar eu cred ca planeta noastra va fi suprapopulata si o sa ne extindem in tot sistemul nostru solar si transportul de pe o planeta pe alta va fi ca si cum ai merge de acasa pana la magazin si inapoi.