| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum va manifestati iubirea fata de persoana iubita?

chiar aseara am vazut un film, in care un baiat umbla dupa o fata din liceu, era super cuminte tipa si nu prea il baga in seama, deoarece ea placea pe altul Dar, mai era unul "bad boy" care la fel, a pus ochii pe ea, sa profite bineinteles, si cand a fost la petrecere, acel tip a incercat sa o violeze, ea i-a bagat degetul in ochi si l-a lasat orb ( bine i-a facut ). Si ala era frustrat ca nu il mai primea in echipa de fotbal. Si incerca sa ii creeze probleme. Gen, ca din cauza ei, el este asa, si voia sa se razbune pe ea. In timp, baiatul de care v-am spus la inceput, ca o iubea pe fata, s-a luat de el, l-a rugat sa o lase in pace, deoarece s-a facut "inteles" destul. si acum la partea importanta. La sfarsit, erau unul langa celalalt, cu baiatul despre care v-am spus la inceput au reusit sa scape de gigolo si de gasca lui. El, vazandu-se singura cu ea, a incercat sa o sarute, ea nu a vrut, si atunci i-a infipt un cutit in burta, in care i-a spus "mereu te-am iubit".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci nici nu iti poti imagina cat de mult pot iubi persoana iubita si in ce fel. Daca m-ai fi cunoscut mai bine, ai ramane :O. Dar din pacate nu mai este, m-a lasat, s-au facut 2 melodii dupa povestea iubirii mele si ai ei, fiindca i-am povestit unui artist de muzica Hip-Hop pe care sigur il stii si tu, pe Facebook... si tot-odata a fost si o sugestie si o idee povestea mea, ca sa o transforme in melodie.

Deci ea era mai importanta decat ochii mei din cap. Imi pasa mai mult de ea decat de mine. Ea era totul pentru mine, o iubeam tot mai mult pe zi ce trecea. Am renuntat la multi dintre prieteni pentru ea. Fiindca ea m-a pus sa aleg dintre prieteni si ea. Si am ales-o pe ea. Deoarece ea era inima mea si sufletelul meu pe care cu vocea mea adormea in fiecare seara, stateam la telefon pana adormea cu mine la telefon si pe urma inchideam eu telefonul si cu vocea ei ma trezeam dimineata, cand ma suna ca sa ma trezesc. Ca eu dorm mai mult de fel si ma culcam mai tarziu chiar daca eram la scoala pe atunci. Daca patea ceva simteam o usturime pe vene. gen asa cum simti cand dai cu doua degete tare peste incheietura, in zona venelor (acolo unde se vad venele). Asa simteam cand patea ceva si o sunam si o alinam. Pentru ea mi-as fi donat si inima in caz ca patea ceva fiindca are unele probleme cu inima. Si daca s-ar fi intamplat ceva, i-as fi dat si inima mea, sa ``traiesc`` prin ea si corpul meu sa nu mai existe gandindu-ma ca asa inima mea mereu ii va apartine si voi fi aproape de ea mereu. Noi aveam o relatie la distanta. Dar asta nu insemna un obstacol pentru noi fiindca ne iubeam si ne tinea legati unul de celalalt. Cand ne certam, nu existau doua zile fara ca seara sa ne impacam si sa vorbim la telefon pana cand ea adormea, pe urma ma puneam si eu sa dorm linistit cu gandul impacat. Nu rezistam fara sa-i aud vocea. Daca nu o auzeam la telefon macar o zi, simteam ca o parte din mine lipseste si atata o sunam pana cand raspundea sa-mi spuna ca este bine si ca nu ma inseala. Vocea ei ma alina si imi dadea putere sa ma trezesc in fiecare dimineata. Ea era primul meu gand si ultimul. Mereu o ascultam. Cand se facea noapte si stia ca nu-s acasa, ma suna si ma ruga sa merg acasa. Iar eu de fiecare data o ascultam. M-a si inselat mai pe la inceput cand nu stia ce este iubirea si suferinta, am iertat-o si incet-incet am invatat-o sa iubeasca si sa sufere. Eu am fost primul ei baiat de la care a invatat asta. Eu am fost ochii ei din cap si ochii mei varsau lacrimi cand stiam ca face ceva sau pateste ceva. Era cea mai importanta fiinta. Am fost NOI, dar din pacate a renuntat la mine si acum suntem separati, suntem mai suparati fiindca ea cu timpul a crescut si incet-incet s-a dezatasat de mine fiindca incepuse sa vorbeasca cu altcineva fara sa stiu eu, dar eu am simtit si au fost adevarate simturile mele. Vorbea de mai demult cu altcineva. Doar vorbeau, pe urma a vorbit cu mine, mi-a spus ca pleaca si a plecat. Si ca sa nu ma mai insele, pur si simplu a lasat-o asa fiindca ea cum a crescut, in timp s-a schimbat si n-a mai suportat sa avem relatie la distanta. Desi nu cred ca faza cu distanta a fost motivul. Si in prezent nu mai este cu ala si nu mai vorbeste cu el. I-a dat si block. Ne faceam planuri de viitor, ne gandeam la 2 copii, ne gandeam la numele lor, ne gandeam la cum era sa imbatranim impreuna, ne gandeam "Daca eu mor primul, tu ce vei face pana o sa vii dupa mine?". Era totul frumos pana a crescut si a schimbat-o verisoara ei usor usor si anturajul de afara. Mi-e dor sa zambesc si sa simt ca sunt iubit. Si acum cand ti-am scris, ti-am scris cu lacrimi in ochi fiindca dupa atata timp eu inca o iubesc chiar daca nu mai e viata mea. :(( Si ma bate gandul sa renunt la mine. Fiindca simt ca pentru mine, ea este singura fata din lume. Oriunde merg, orice fac, cand vad o fata, parca o vad pe ea prin ele. :( Si peste tot aud si vad chiar si in USA, Rusia, Ukraine, UK, Germania, Spania, Columbia si alte tari, numele ei. adica Diana :(.
Inceput de relatie: 6 septembrie 2012, ora 19:27, si sfarsitul in 2016, dar nu stiu luna si ziua, nu m-au interesat sa le stiu! :(

Cam asta este o parte din felul meu de a iubi o fata. Ti-am aratat cum imi manifest iubirea povestindu-ti putin, ca ar fi mult mai mult de atata de spus incat as face un roman de dragoste cu o drama si fiindca daca ti-as povesti mai mult, cred ca ti-ar da lacrimile si tie. Nu sunt sigur de asta.
Parca ma urmareste blestemul de a suferii. Dar pot spune ca sunt un baiat special greu de gasit in lumea asta. Si multe fete ar vrea baieti ca mine, dar pacat ca am un defect ce ma dezavantajaeza si nu ma accepta multe din ele asa cum sunt. :(

Apropo:
- Partea intai a melodiei: DMC feat. Chriss (JustUS) - P.S (Povestea Sufletului) : http://youtu.be/Gwt02fi-Il4
- Partea a doua este DMC - Povestea Noastra : http://youtu.be/JlJ9gN7wmVU
Aceste doua melodii au fost facute dupa povestea mea si a ei pe care i le-am povestit lui Darius. Au fost idei bune pentru a scoate aceste melodii. N-a fost loc intr-o melodie si s-au scos doua.
- Partea a treia ar trebui sa fie "DMC - Alta cearta". Dar nu se stie cand. Nu este o data exacta si nu se stie daca va mai aparea.

Ai grija de tine si sa te gandesti ca existe persoane care sufera mai mult decat tine! Sa nu suferi pentru un baiat care nu a fost asemanator ca mine si pe care nu-l intereseaza ca suferi sau nu. Gen cand vede ca nu il suni, sa-si faca griji si sa te sune el sa vada daca esti bine. Sa nu suferi pentru unii baieti care n-ar face ceea ce am facut eu pentru persoana pe care am iubit-o si inca o iubesc. Nu la fel de mult, dar inca mai plang...
Ai grija de tine Flore! :-*

| Florentina9210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai, m-ai emotionat foarte mult. Ai dreptate. Si tu sa ai grija de tine. Apropo, ai Facebook?

| RareşTPUro a răspuns (pentru Florentina9210):

Iti multumesc! Da, am. Ti-am dat cerere (Rareş Andrei).

42 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se confirma ceea ce tot scriu eu aici ca fetelor le plac badboys nu baieti cuminti, acel baiat cuminte era providerul ei pana datea de un alfa, eu numai manifest nimic

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Intr-un fel, da. Dar nu trebuia sa procedeze si el asa.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Flory cand o fata isi bate joc de tine si tu profita de tine la maxim cam merita si asa ceva, normal ca acel baiat credea ca il iubeste, stai cu una 5, 6 luni te ti dupa fundul ei i faci pe plac iar ea se incurca cu un badboy de asta si culmea mai se plange si la tine, ar fi ok ca voi fetele sa spuneti de la bun inceput ca vreti doar o prietenie atat, ca barbatul mereu va vrea o relatie sau sex, bine nu promovez violenta sa stii

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Nici eu nu o promovez. Nu stiu cum sunt altele, insa eu de la inceput ii spun baiatului ce si cum. Nu imi place sa imi bat joc de nimeni.

| Drimmero a răspuns:

Ce dracului e cu cancerul asta de film?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Ma, e ok filmul. Violatorul, semana cu tine. Tot asa ironic era. Si tot asa plin de el.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Rectifica, nu sunt violator,, sunt impotriva lor si a criminalilor din intreaga lume, pe astia i-as baga intr-o camera cu Hitler sau cu Stalin fara sa am vreun resentiment fata de ei.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Https://www.youtube.com/watch?v=vuRAuOFMH34 uite-ti gagica la secunda 25. :))

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

O stiu pe pramatie,, e proasta de bubuie!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca erai cioban la ea, te-ar fi muls si pe tine. laughing asa n-am vazut in viata mea. Sa nu te duca capul, e greu.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce vorbesti,, nici macar atractiva fizic nu este, despre ce vorbim? Nici bibilica n-o ajuta si nici aratoasa nu e, eu am gusturi la fete, nu d-alea la umplutura/

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Mergea de o noapte- doua Cum e vremea in orasul tau?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ger, dar nu ninge spre uimirea mea, dupa 1 decembrie ma astept la vreun viscol.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu ma astept la sfarsitul acestei luni.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Vreau sa vina vara, eu iubesc doar vara!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu iubesc iarna. Acele nopti lungi de iarna, cu zapada alba, atat de pura, schimbandu-se in albastru spre seara. Acel ger, care iti fac obrajiori rosii. E un sentiment placut. Desi, m-am nascut vara, iubesc iarna.
Si vara e placut, cand mai merg la mare, dar nu se compara cu bataia cu bulgari.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Tot vara e numarul 1, cand ies afara in slapi, pantaloni scurti, in tricou si ma bucur de maretia ei,, cand eram mai mic, traiam altfel iarna, cand simteam spiritul sarbatorilor din plin, cand credeam in el.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Cat despre vestimentatie, e mai lejera vara, insa si geaca cu puf nu este de neinlocuit. Si aerul e mai curat. Nu este acea caldura infernala. Eu de obicei, am pielea calda iarna si rece vara, fara sa fac ceva anume si asta m-a ajuta foarte mult.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nea', tot slapul si tricoul raman simbolurile verii + ca vara se traieste din plin povestea 'iubirii de-o vara'.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Daa. Mai exciti cate un fraier/fraiera.

| OldSoul a răspuns:

I-auzi, se face casting pentru "actori" la filmul "Suge-o Ramona!", ce zici? Ne bagam? laughing Ca si asa parem mai tineri decat suntem, deci exact ce trebuie. happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

''Pe noi daca ne opreste politia pe strada, si spunem varsta, ne cer buletinul ca sa ne creada. '' gluma anului 2016! laughing

| OldSoul a răspuns (pentru Florentina9210):

Da.
Eh, in scurt timp trebuie sa cautam alta gluma, ca asta aproape e expirata. laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru OldSoul):

Spune-o!

| Divy a răspuns:

Fiecare în felul său, dacă ar femeile s-ar uita la astfel de filme nu ar umbla după badboys dar după cum ști aparențele înșeală și oricine poate fi badboy cu mască de băiat cuminte laughing savage laugh
Așa că poți să te ascunzi dar nu te poți ascunde laughing

| Florentina9210 a răspuns (pentru Divy):

laughing m-ai linistit cu afirmatia asta.

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Serios spun încrederea unui om se face în timp și nu ține cont de aparențe, deși să ști că puține sunt cazurile când aparențele înșeală big grin

| Florentina9210 a răspuns (pentru Divy):

Asa e. Spune-mi, ce impresie ti-ai facut despre mine pana acum? Cum ma vezi? Si aici ma refer si la poza si la comentarii. Par o fata rea?

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Cred că ești o persoană sociabilă, extrovertită, făcându-ți plăcere să comunici și să schimbi idei cu cei din jur. Pe lângă asta îți asumi riscuri având o latură curajoasă și determinată.
Uneori ești o persoană sofisticată, dar cred că îți place liniștea, stabilitatea, lucrurile simple și naturale și totodată cred că îți lac tipi seducători laughing
Sunt pe aproape? love struck

| Florentina9210 a răspuns (pentru Divy):

Da. M-ai citit destul de bine. big grin

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Mă bucur ^-^ și sunt mândru de tine pentru ceea ce eștiwinking

| Florentina9210 a răspuns (pentru Divy):

Multumesc. happy

| Juviia a răspuns:

Cine i-a înfipt cuțitul, că nu am înțeles?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Juviia):

Tipul care o placea pe ea. Dar ea iubea pe altul.

| Axelrunda a răspuns:

Fiindu-i un prieten bun...

| Yoel a răspuns:

Ce prostii! Never nu incerca sa "inveti Iubirea" din filme, De fapt Iubirea nu se invata; Iubirea se traieste! Scrie undeva ca "Dragostea este turnata in inimile noastre..." So, Florentina, deschide-ti inima, si Iubire te va inunda...

| Florentina9210 a răspuns (pentru Yoel):

I will.

| Yoel a răspuns (pentru Florentina9210):

Chiar vrei? esti o Fiinta Fermecatoare, Super Sensibila! Please ai mare grija!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Yoel):

Intotdeauna am, si voi avea grija de mine. Si asta mi-a prins bine. Thanks!

| Yoel a răspuns (pentru Florentina9210):

How nice! Super Girl! Mi-ar place sa...