| Superior a întrebat:

Voi mai raspundeti la o intrebare daca s-a dat funda deja? Eu da,pentru ca partea cu funda mi se pare o prostie,nu il consider ceva pentru care m-as oftica ca nu am sansa sa-l primesc,atata timp cat pot ajuta si eu cu ceva am sa o fac.
Ex :
Q : Salut TPU, cum spal ecran de monitor? Are o pata de fanta si nu se sterge.
A1 : Pui monitorul pe spate si torni apa cu o cana si freci.
(A1 a primit funda)
(A2 vede intrebarea, si vede ca A1 a dat un raspuns retardat,dar vede ca a primti funda si se gandeste ca nu are rost sa mai raspunda ca nu mai primeste funda, dar totusi ii raspunde spunandu-i sa nu faca ce zice A1 ca-si strica monitorul).
Nu e cel mai tare exemplu dar mno...

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Nu, eu am nevoie de funde. Nu mai am hartie igienica.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Doar dacă simt că s-a trecut cu vederea ceva important. Altfel nu văd rostul să zic aceeași chestie o idee mai diferit. Sau dacă e vorba de ceva conversațional. Dacă oricum vreau să îmi formulez un răspuns pentru că întrebarea mă intrigă și sunt curios să văd ce gândesc despre un anumit subiect. Și în ideea de a deveni mai transparent și a crea posibilitatea unui dialog postez concluzia la care am ajuns.
De obicei dacă văd că s-a premiat un răspuns idiot nu îmi bat capul. Consider că persoana care a pus întrebarea a meritat acel răspuns dacă nu a avut răbdare să primească un răspuns serios. Nu îmi merită ajutorul pentru că nu va ține cont de el dacă i-l ofer.

| RAY a răspuns:

Voi mai raspundeti la o intrebare daca s-a dat funda deja?
Desigur ca da,in fapt de multe ori am cunoscut cazuri in care persoana care a dat a regretat apoi,cel mai comic e subiectul meu principal =aspectul fizic,azi ma m contrazis cu cineva care dupa ce a scria ca din cauza fizicului nu ti a gasit prietena singur sa contrazis apoi ca fizicul nu conteaza, dar in general raspund atat cat pot si eu, dar sunt multi vanzatori de iluzi, sperante, minciuni si cum omul e o fiinta emotionala multi dau dreptate, omul uraste adevarul, ar ucide daca adevarul i-ar fi spus

| Caro34 a răspuns:

Imaginea fundei TpU imi place mult, insa nu pentru funda raspund. Raspund la intrebari doar din dorința de a ajuta sau mai fac evaluari ca deh... mi-am învățat bine meseria! Unele chestii din întrebări imi plac mult. Pacat ca ma omoară gramatica ce o citesc uneori prin întrebări si răspunsuri... Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aproape 3000 de raspunsuri si doar 42 de funde. Iti dai seama cat de mult imi pasa de acele funde.

| missfatadelatara a răspuns:

Nu-mi plac fundele de pe tăpău.

Prefer fundițele de pe cutiile de cadou.

| adytzoi a răspuns:

Daca funda-i singurul motiv pentru care ajuti alti oameni...

| WithinShadows00 a răspuns:

Doar daca s-a premiat un raspuns chiar prost/eronat.
In rest, nu ma intereseaza sa ajut pe nimeni. Ma ucide doar promovarea prostiei si nu pot rezista sa ma abtin.