| sonya a întrebat:

Voi sunteti ingrijorati ca razboiul din Ucraina va deveni un razboi mondial?
Comentati si dati si o nota de la 1 la 5, unde 1 = deloc ingrijorat, 5 - foarte ingrijorat.
Mie, sincer, imi e cam frica.

165 răspunsuri:
| SanduEu123456 a răspuns:

(Nota: 5) Hai sa facem putina istorie atunci cand Adolf Hitler si cu Stalin au atacat Polonia (nimeni nu sa implicat în acest conflict) dar când Adolf Hitler atacase Danemarca și Norvegia trupele Britanice si Franceza incepuse sa se implice in razboi. Cel mai probabil NATO o sa se implice in acest razboi mult prea tarziu.

| Theo94 a răspuns:

1, nu cred ca va fi un razboi mondial, nu cred ca vreuna dintre tabere ar vrea un razboi mondial, ambele parti stiu ca asta va duce la distrugeri mari chiar distrugerea civilizatiei.

| Drimmero a răspuns:

0,5. Sunt convins ca nu o sa fie nimic, putin e un latrau care crede ca intimideaza pe toata lumea, e si el constient ca daca va indrazni sa atace un stat membru Nato desi nu are resursele necesare dar o zicem ipotetic, atunci Rusia devine istorie si ruina, desi nu isi doreste nimeni asta, Rusia e o tara foarte frumoasa iar poporul de acolo nu merita tratamentul asta, putin trebuie sa dispara si cu argatii lui, nu poporul rus. Rusia nu are cum sa castige razboiul mondial, au zis-o inclusiv americanii,, daca nici macar ei nu stiu treaba asta atunci cine...

| Legion7X a răspuns:

Nu va fi un razboi mondial.

Razboiul este pentru resursele Ukrainei. Rusia Vs SUA. Asa cum SUA a facut prapad și in Irak pentru petrol sub alta umbrelă falsă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru sonya):

Insa luand toate evenimentele in calcul.
Cum le iei în calcul, cum calculezi?
iti este foarte greu sa iti pastrezi verticalitatea. Ah, da, verticalitatea! Dacă nu o păstrezi, începi să calculezi greșit.

| FredericChopin a răspuns:

Stai linistit ucraina pierde GARANTAT apoi anexeaza regiunile alea 2 Dombas si Dubansk si Pen Cr si gata

| doctorandus a răspuns (pentru FredericChopin):

Dap, daca Ucraina ar pierde razboiul ar fi pace. Din pacate situatia de pat poate dura luni de zile fara ca vreuna dintre parti sa castige razboiul.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Dacă Putin ar ataca NATO, ar lansa America o bombă și s-a terminat cu viața pe planeta asta. Bombele nucleare de azi sunt mult mai puternice decât nuclearele de la Hiroșima și Nagasaky și niciun șef de stat nu cred că vrea să le folosească.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.

| Slayer22ZC a răspuns:

1. Nu ar trebui sa ne ingrijoreze acest razboi. Stati linstiti. Nu se va intampla la noi. Altceva ne va deraja pe noi. Economia si facturile si inflatia etc.

| Uvox a răspuns:

1.
Vorba aia, ce va fi da fie, o sa fie.
Daca-ti faci griji tot nu schimbi ceva.
Poate ai vrut sa intrebi "Credeti că..."

| SG1995 a răspuns:

3. Destul de dar nu foarte.
Rusia știe că dintr-un război nu câștigă.

| danbnz a răspuns:

daca ajunge razbelul la noi, adio planeta
nato vs russia... end game, end life
oricum ar fi, criza economica ne va buli pe toti

| Holiday a răspuns (pentru doctorandus):

Nu e neaparat necesar ca cineva sa castige/piarda pentru a se ajunge la pace.

| doctorandus a răspuns (pentru Holiday):

Dap, daca i-ar reveni mintile lui Putin.

| sawareekh a răspuns:

| Nimeni20192018 a răspuns:

2 spre 3 nu prea sunt îngrijorat, ma gandesc ca Putin se teme de Nato, mai ales ca vede ce armata slaba are, el nu se poate baza decat pe nenorocitele alea de bombe, atat

| FredericChopin a răspuns (pentru doctorandus):

Ai ci te cintrazic rusia si-a lasat armata "PUTERNICA" la urma (e o tactica de razboi foarte folosita in al 2 lea razboi mondial ) dar da nu e exclus nici sa nu castige nimeni dar nu prea cred ca armata rusiei e asa de slaba in fine oricum ar fi noi nu stim toate datele e si varianta sa le intinda o "capcana" lasandu i sa ceada ca au castigat apoi sa atace iar (si asta e tit o tactica de razboi) oricum nu au cum sa piarda rusia ar fi... In fine vedem ce urmeaza dar repet rusia NU ARE CUM SA PIARDA (asta ar insemna "sfarsitul lumii"

| doctorandus a răspuns (pentru FredericChopin):

Soldatii rusi sufera de foame, sufera de frig si habar n-au de ce au fost trimisi in Ucraina. Asa ca marea majoritate a soldatilor rusi nu sunt motivati pentru lupta.

| Ionel25631203 a răspuns:

Salit frate eu personal nu cred in di nastea cu al 3 lea razboi mondial si etc adica cineva trebuie sa ramana si dupa adica nu prea cred ca vine "sfarsitul lumii " ca si in al 2 si in primul razboi se vorbea si uite ca n-a fost chiar daca ar fi cineva tot near salva poate posibil cineva din alta galaxie sau... Sau am vedea noi la fata locului nu prea cred ca sar "distruge "toata planeta de lao bomba poate sar distruge rusia, ucraina maxim europa dar nu cred dar de aici si pana la... Da deci in consecinta stai linistit nu are cum sa vina nu acum stai linistit acrst razboi se va sfarsi repede posibil cu victoria rusiei (trebuie sa recunoastem ca rusia e o putere internationala)deci stai linistit numai bine frate

| sabin89 a răspuns (pentru doctorandus):

De foame poate; de frig nu, că a venit primăvara.

| lavschatz a răspuns:

| StefanDrg a răspuns:

| 19Mary19 a răspuns:

1.
La început îmi era frica. Acum, deloc.

| Saiko10 a răspuns:

Cred ca un 2 este cel mai corect raspuns. cu siguranta este o posibilitate dar foarte multe lucruri ar trebui sa mearga absolut oribil ca sa se intample.

| GuymingTech a răspuns:

3, pentru că nu îl cred pe Putin in stare sa cauzeze un război mondial, maxim se va ajunge la un război precum războiul rece

| Legion7X a răspuns (pentru Holiday):

Https://youtu.be/O571lfN-rO8 Zelensky vorbeste despre atragerea investitorilor in Ukraina. Asa a fost și in România. :))

https://www.google.com/......ex.amphtml
Straini cumpara padurile din România

https://www.google.com/......8.html/amp Nemții cumpara terenuriile din România.

anterior a ai dat amuzant la raspunsul dat de mine sau nu ai destule informații. Rușii se luptă cu Ukraina să nu fie sub control American.

Istoria Ukrainei are origini Ruse, iar Putin nu vrea să piardă fratele mai mic. Zelensky este pus de americani pentru schimba lucrurile. Este vorba despre cele mai bogate resurse din Ukraina plus inițiativa de aderarea la Nato care un rol de control militar
https://youtu.be/CslOE1KSUb0

plus afacerile strainilor care vor profita.

Intr-un articol, scrie " Jumătate din importurile de grâu ale Africii provin din Ucraina și Rusia.
Rusia și Ucraina sunt printre cei mai mari producători și exportatori de cereale din lume. Perturbarea cauzată de război are un impact direct asupra țărilor care se bazează pe aceste provizii din Orientul Mijlociu și Africa "

Pâna și la vaccin au fost miscarii din partea Ukrainei care probabil i-a suparat pe Rușii. Ukrainieni au interzis prin lege Sputnik vaccinul rusesc.
https://www.google.com/......ia-1442733

Mai documenteaza-te inainte să dai amuzant!

| Lidermann a răspuns:

Nui intrebarea daca va fi mondial. Este mondial! Daca a fost 1si2. Dupa 2 ce vine pace pe vecie sau trecem direct la 4?!?
Doar ca nu peste tot va fi camp de razboi!

| Stefan927 a răspuns:

1, sincer