| sonya a întrebat:

Voi sunteti ingrijorati ca razboiul din Ucraina va deveni un razboi mondial?
Comentati si dati si o nota de la 1 la 5, unde 1 = deloc ingrijorat, 5 - foarte ingrijorat.
Mie, sincer, imi e cam frica.

165 răspunsuri:
| pHantom1976 a răspuns:

Deloc -0

| andreierdna91 a răspuns:

Logica ar spune 1 dar tinand cont ca Putin e cam imprevizibil pot spune 3.

| Stefan927 a răspuns:

1, sincer

| Jonathan81 a răspuns:

| sawareekh a răspuns:

| Minerva9709 a răspuns:

| SfarcDeCrocobaur a răspuns:

1,5.

| Mihai_Andrei_Neagu_1995 a răspuns:

As zice 3, nu sunt ingrijorat total de acel razboi pentru ca ma simt in siguranta unde ma aflu, dar nu ma simt bine cand stiu ca un smintit ca putin ar putea sa ne invadeze si pe noi

| Lidermann a răspuns:

Nui intrebarea daca va fi mondial. Este mondial! Daca a fost 1si2. Dupa 2 ce vine pace pe vecie sau trecem direct la 4?!?
Doar ca nu peste tot va fi camp de razboi!

| SanduEu123456 a răspuns:

(Nota: 5) Hai sa facem putina istorie atunci cand Adolf Hitler si cu Stalin au atacat Polonia (nimeni nu sa implicat în acest conflict) dar când Adolf Hitler atacase Danemarca și Norvegia trupele Britanice si Franceza incepuse sa se implice in razboi. Cel mai probabil NATO o sa se implice in acest razboi mult prea tarziu.

| jmk a răspuns:

1- Daca Putin a innebunit, e f. probabil un razboi mondial.
2 - Putin nu a innebunit.
3 - Daca occidentul se mai preface mult ca nu intelege problematica reala, o sa o tot tragem din cauza lui Putin.
4 - Daca si asta/acest razboi e pe agenda globalizarii, daca deci e pornit cu buna stiinta de catre progresistii-globalisti, atunci nu avem scapare de dictatura mondiala a lui politically correct inceputa fatis cel putin acum 2 ani odata cu reinventarea raportarii referitor la coronavirusuri si care actualmete atenteaza/ne jefuieste grosolan atat portofelele/conturile, cat si libertatea, inclusiv cea de exprimare.

| Ionel25631203 a răspuns:

Salit frate eu personal nu cred in di nastea cu al 3 lea razboi mondial si etc adica cineva trebuie sa ramana si dupa adica nu prea cred ca vine "sfarsitul lumii " ca si in al 2 si in primul razboi se vorbea si uite ca n-a fost chiar daca ar fi cineva tot near salva poate posibil cineva din alta galaxie sau... Sau am vedea noi la fata locului nu prea cred ca sar "distruge "toata planeta de lao bomba poate sar distruge rusia, ucraina maxim europa dar nu cred dar de aici si pana la... Da deci in consecinta stai linistit nu are cum sa vina nu acum stai linistit acrst razboi se va sfarsi repede posibil cu victoria rusiei (trebuie sa recunoastem ca rusia e o putere internationala)deci stai linistit numai bine frate

| imarele a răspuns:

Da. 5

| imarele a răspuns:

Iar cea mai mare îngrijorare că are butonul nuclear. Orice greșeală mică din partea occidentului poate însemna sfârșitul vieții

| gstelian21 a răspuns:

Sincer...6...

| xyqmii a răspuns:

Cand intru eu in ucrainanana rusii se duc la moscovavavava se duc sa imi aduca coroanananana ca eu sunt rege in europa

| Rar263 a răspuns:

| BrainiaculEmoji a răspuns:

Eu să fiu sinceră, dau nota 3! Am încredere în NATO, UE și nu cred că Rusia are atâta *tupeu* încât să cucerească la loc URSS-ul.

| Slayer22ZC a răspuns:

1. Nu ar trebui sa ne ingrijoreze acest razboi. Stati linstiti. Nu se va intampla la noi. Altceva ne va deraja pe noi. Economia si facturile si inflatia etc.

| Hiller1 a răspuns:

Da va fi sigur si trebuie sa ne pregatim. Sa ne bucuram de viata cat se mai poate si sa ne amintim mereu de cei dragi. Noi nu mai avem mult.

| Marian_Pitigoi_1961 a răspuns:

Cu Putin nu-i de joacă, odată încolțit este posibil să declanșeze al III-lea război mondial care va fi și ultimul...Dn ferește, aleg nota 5

| MadalinPopescu a răspuns:

Daca este afectat petrodolarul Usa va interveni direct in Rusia.
Ei deja cauta sa inventeze un pretext.
Ii doare undeva de ucrainieni.Acum e ok ca au cui sa vanda arme, doar nu credeti ca se da ceva gratis.

| LetisiaLily a răspuns:

Eu una pot sa zic ca sunt in garda deoarece oamenii/umanitatea este imprevizibila, daca nu acum probabil o sa mai fie alte tentative de razboaie.Nu stiu daca o nota ar putea defini acest raspuns. sa zicem 3
Dar cel mai important lucru este sa fii rational cand vine vorba de media.Intai ar trebui sa parcurga informatiile acestea acumulate si firul gandirii.

| MPC247 a răspuns:

| andreiffff a răspuns:

| lavschatz a răspuns:

| alexandruanghelghxt a răspuns:

Cu toti suntem ingrijorati, dar ei incearca sa sperie lumea mai mult.